Vaikų švietimo, ugdymo ir globos įstaigoms dovanotos knygos

Renginio metu
Labdaros ir paramos fondo "Švieskime vaikus" misija - aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Šio fondo steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis. Gegužės 12 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje viešėjęs kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis pristatė fondo veiklą, pasakojo apie kultūrinį gyvenimą mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Naisiuose, o vėliau išdalijo kelis šimtus knygų rajono bibliotekoms, švietimo ir globos bei medicinos įstaigoms. Renginyje dalyvavo ir svečią pristatė savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis.
Pernai metais pradėtas fondo projektas „Vaikų bibliotekėlė", kaip sakė svečias, yra tęstinis ir kasmet pradžiugins vis naujais leidiniais. Šių metų bibliotekėlės komplektą sudaro 13 įvairių autorių knygų, kurias atrinko autoritetinga komisija. Komisijoje dirbo Vilniaus universiteto profesorė Viktorija Daujotytė, vaikų literatūros tyrinėtojas doc. Kęstutis Urba. Vieną bibliotekėlės knygų dalį sudaro literatūros klasikų kūrinių vaikams nauji leidimai, kitą – geriausios Metų knygos ar kitus apdovanojimus gavę šiuolaikinių autorių kūriniai. Akcijoje „Vaikų bibliotekėlė 2015" dalyvaujančios įstaigos gauna po du knygų komplektus. Šios knygos dalijamos nemokamai, knygynuose jomis neprekiaujama. Kaip sakė, kultūros mecenatas, apskritai daugelio brangiai parduodamų knygų vertė yra abejotina.
Susitikimo metu buvo daug kalbama apie savivaldybės bendradarbiavimą su bendruomene imantis gerinti kultūrinį gyvenimą ir apskritai kultūrinę aplinką. Kaip pasakojo R.Karbauskis, gražiu pavyzdžiu visai Lietuvai tapo Naisiai. Šiame kaime yra penki muziejai, žemaitukų žirgynas, radijo stotis bei vienintelis šalyje nemokamus spektaklius rodantis profesionalus teatras. Naisiuose vyksta daugybė koncertų, lankosi garsiausi menininkai ir vis populiarėja didžiausias „blaivus" muzikos festivalis (pernai jį aplankė apie 30 tūkst. žmonių). Šį pavasarį Naisių teatras pristato premjerinį spektaklį apie Žemaitę. Spektaklis apkeliaus visą Lietuvą, gegužės mėnesio pabaigoje jis bus parodytas ir Ignalinoje.
Ramūnas Karbauskis dėkojo mokytojams ir kultūros specialistams už jų prasmingą ir dažnai pasiaukojantį darbą bei linkėjo siekti užauginti naujas kartas vaikų, kurie savo širdyse turėtų patriotizmo, pasididžiavimo savo kraštu jausmą, brangintų dvasines vertybes. Ypač svarbus, kaip pastebėta, vaikų etninis švietimas, patys įvairiausi skaitymo skatinimo projektai ir tinkamas laisvalaikio organizavimas.
Svečias dovanų taip pat gavo knygą - su didžiausia padėka jam įteikta Ignalinos vaikų ir jaunimo kūrybos rinktinė "Kūrybos žiedai".
parengė Lina Kovalevskienė