Susitikimas su policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnais

Renginio metu
Rugsėjo 3 d. Ceikinių bibliotekoje vyko prevencijos diena.
Pirmieji į biblioteką rinkosi Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos Ceikinių skyriaus I-III klasių ir priešmokyklinės grupės mokiniai. Jie susitiko su Ignalinos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnais. Pokalbio tema – „Būk saugus kelyje", o tikslas – išmokyti vaikus tinkamai elgtis kelyje.
Pareigūnai mokiniams priminė pagrindines eismo taisykles, kelio ženklus, su kuriais susiduriama kiekvieną dieną. Aptartas saugus maršrutas „namai – mokykla – namai".
Kadangi dauguma vaikų mėgsta važinėti dviračiu policininkai ne tik priminė pagrindinius reikalavimus dviračių vairuotojams, bet ir pademonstravo jiems būtinas saugumo priemones. Taip pat parodė atšvaitų pavyzdžius, paaiškino kam jie reikalingi, o kad mokiniai ilgiau prisimintų susitikimą padovanojo knygeles ir atvirukus apie saugų eismą.
Vėliau į biblioteką rinkosi suaugę Ceikinių kaimo gyventojai, jie susitiko su Ceikinių apylinkės inspektoriumi A. Ksenzovu. Suaugusiems taip pat buvo pravesta saugaus eismo pamoka, kurios metu vairuotojams, dviratininkams, pėstiesiems ir keleiviams primintos saugaus elgesio kelyje taisyklės, kalbėta apie atšvaitus ir jų reikšmę. Buvo paliestos ir smurto šeimoje, telefoninių sukčių, daiktų apsaugos, viešosios rimties trukdymo problemos, augintinių laikymo ir priežiūros temos, kalbėta ir apie saugią kaimynystę.
Policijos pareigūnai pasidžiaugė, kad Ceikiniuose nedaug nusikaltimų paragino Gyventojus nebūti abejingais, informuoti policiją apie pamatytus nusikaltimus. Susitikimo dalyviams įteiktos simbolinės dovanėlės, jie galėjo prevenciškai pasižymėti vertingus daiktus.