Popietės Grybėnų bibliotekoje

Renginių metu

Žiema... Tylu... Atrodo, kad Grybėnų kaimas miega žiemos miegu. Bet užsukęs į kaimo biblioteką pamatai, kad gyvenimas čia virte verda.


Kiekvieną vasario mėnesio antradienį moterys renkasi į mezgimo pamokas, kurias organizuoja Grybėnų kaimo bendruomenė. Mezgimo gudrybių moko Irena Šalnienė. Jos megzti darbai matyti daugeliui rajono gyventojų. Kiekvienos moters, atėjusios į mezgimo pamokas, įgūdžiai skirtingi, todėl Irena kantriai moko ir pirmą akį užsidėti, ir pynutę išmegzti.
Vasario 8–10 dienomis bibliotekoje vyko naudojimosi planšetiniais kompiuteriais mokymai. Dabar daugelis jau turi išmaniuosius telefonus, bet vyresniems kaimo žmonėms naudotis išmaniaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais yra naujiena. Į mokymus, kuriuos vedė bibliotekininkė Dalia Koršul, susirinko įvairaus amžiaus ir įvairių įgūdžių turintys žmonės.
Vasario 14 dieną į Grybėnų biblioteką rinkosi, norintys pasitikrinti savo lietuvių kalbos rašybos žinias. Buvo rašomas virtualus diktantas, skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams, iš renginių ciklo „Gimtųjų žodžių apkabinti...“. Šį iššūkį priėmė 5 bibliotekos lankytojai ir bibliotekininkė.
Grybėnų kaimo moterys džiaugiasi, kad šaltas vasario popietes gali smagiai leisti bibliotekoje. Kartu greičiau prabėga trumpos žiemos dienos ir artėja pavasaris...