„Pragaro ambulatorijos“ kasdienybė gydytojo akimis

A. Černausko knyga

Balandžio 12 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje savo pirmąją knygą „Pragaro ambulatorija: Dienos ir naktys Skubiosios pagalbos skyriuje“ pristatė skubiosios medicinos gydytojas rezidentas Andrius Černauskas. 

„Ši knyga – tai pradžiamokslis banalių tiesų, kurias turėtų žinoti ir objektyviai vertinti kiekvienas. Knygos tikslas – praplėsti skaitytojo elementaraus medicininio išprusimo ir suvokimo ribas, jį pralinksminti, nes pagaliau gana gyventi vien blogomis emocijomis“, – taip apie savo knygą kalbėjo autorius. Pragaro ambulatorija nėra konkreti ligoninė, o tik bet kuris skubios pagalbos skyrius, kuriame kartais užverda tikras pragaras. Verda jis tiek Santariškių klinikose, tiek Lazdynų ligonėje... „Pragaro ambulatorija” – vieta, į kurią niekas nenori patekti. Vieta, kurioje gyvenimas verda dieną ir naktį. Ten kraujas, aimanos, nuogąstavimai, įsivaizduojamos ir tikros ligos, lūžiai... Ir gydytojai. Šį darbą Andrius dirba jau trečius metus. „Dažnai nebūna vien tik baisu, ir geresnių budėjimų pasitaiko“, – sako jaunasis gydytojas. Kol kas jam nekilo minčių bėgti. Vaikinas atvirai kalbėtojo apie save, apie pasirinktą kelią. Norėjo studijuoti kraujagyslių chirurgiją, bet paskutinę akimirką likimas taip susiklostė, kad teko rinktis kitką. „Kaip tik tuo metu atsirado skubiosios medicinos rezidentūra, priklausau antrai jos laidai. Šitą specialybę pasirinkau kaip atsarginį variantą, bet jis tapo pagrindiniu. Kasdien vis labiau suprantu – gerai čia padariau, džiaugiuosi, kad neįstojau kitur. Ačiū likimui, kad taip susiklostė“, – atviravo svečias.
Susirinkusieji klausinėjo apie pirmąjį susidūrimą su pasirinktos profesijos realybe, skiepus, kaip kolegos įvertino knygą, apie mokslininko karjerą. Klausimų buvo daug. Paliestos jautrios temos. Andrius Černauskas noriai dalinosi mintimis, idėjomis, įžvalgomis, patirtimi, mielai dalino autografus. Autorius planuoja išleisti ir antrąją knygą, kurios jau dabar nekantriai laukia skaitytojai.
Renginio pabaigoje svečiui palinkėta, kad nelengva patirtis „pragaro laboratorijoje“ šimteriopai sugrįžtų gerumu ir dėkingumu.