Ornamentas – sveikatai

Renginio metu

Balandžio 19 d. bibliotekoje vyko paskaita praktinis užsiėmimas „Ornamentika meno terapiniais metodais“, kurį vedė meno terapijos specialistė, keramikė, tapytoja Aušra Mačiulytė. Užsiėmimo metu kiekvienas dalyvis kūrė ornamentą.

Ši veikla padeda sumažinti bei valdyti stresą, patiriant malonius įspūdžius, ugdyti gebėjimą susikaupti ir pabaigti darbą, atsipalaiduoti ir pasitikėti savimi.
Meno terapijos specialistė Aušra užsiėmimo dalyviams pasiūlė ant mažo popieriaus lapelio nupiešti ornamentą be jokių reikalavimų ar ribų, tada tą detalę iškirpti ir apibrėžti ją ant didesnio lapo kartojant, komponuojant, tiek, kiek norisi ir nuspalvinti tuščias vietas paveikslėlyje.
Užsiėmimo vadovė paaiškino, kad piešdami ornamentą, žmonės tampa socialesni, geriau geba išreikšti mintis ir emocijas, lavinama smulkioji motorika, vaizduotė, susikaupimas, žingsnio nuspėjimas į priekį. „Ornamentą gali kurti visi, o jo tikslas yra susikoncentruoti ties vienu darbu ir jausti malonumą matant rezultatą, vėliau šią savo kūrybą galima pritaikyti dovanoms“, – kalbėjo Aušra.
Tai dar vienas Lietuvos kultūros tarybos remiamo projekto „Kūrybos ABC“ renginys, finansuotas projekto partnerio Ignalinos visuomenės sveikatos biuro.