Europos gimtadienio šventė bibliotekoje

Renginio metu

Gegužės 9 d. Ignalinoje Europos dienos minėjimas prasidėjo nuo ankstaus ryto akcija „Rytinis pasveikinimas“.

Visus einančius į darbą, mokyklą, darželį mieste Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai sveikino Europos dienos proga, kvietė į bibliotekoje vyksiantį renginį. Aktyviausi šventėje buvo mažieji ignaliniečiai. Juos bibliotekos darbuotojos pasitiko lauke. Vaikai kreidelėmis nuspalvino bibliotekos kiemą Europos Sąjungos šalių vėliavomis. Kai jau vėliavos buvo nupieštos ir pasibaigė kreidutės, visi pakilo į Informacijos ir kraštotyros skaityklą. Ten mažieji sužinojo, kad Europos Sąjunga – tarsi vaikų grupė: svarbu draugauti, dirbti komandoje, pagarbiai bendrauti, vieningai siekti tikslų, padėti vieni kitiems. O koks Europos gimtadienis be dainų? „Lakštingalėlių“ grupė dainavo, deklamavo, neatsiliko ir „Skruzdėliukai“, jie tarmiškai papasakojo 2 gražias istorijas. Visa skaitykla klegėjo nuo vaikų. Kiekviename kampe buvo sukurtos veiklų erdvės: vaikai patys pasigamino sviesto, kurį čia pat su duona išragavo, išmoko vyti siūlus į ritę verpimo rateliu, atsakinėjo į klausimus apie Europos Sąjungą, gamino lėktuvėlius, juos skraidino, net lėktuvėlių skraidymo varžybos įvyko, kuriose nugalėjo... draugystė!
Po pietų prie Europos gimtadienio prisijungė ir Vilniaus arkivyskupijos Caritas Ignalinos parapijos vaikų dienos centro „Eldoradas“ globotiniai. Jie kūrybinėse dirbtuvėlėse, diskutuodami apie ES, gaminosi apyrankes.
Prasmingai, skaniai, triukšmingai, linksmai Europos diena paminėta Ignalinos viešojoje bibliotekoje.
Ceikinių bibliotekoje vyko popietė „Europa – mūsų namai“, skirta Europos dienai. Į šią popietę atėjo Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos Ceikinių skyriaus pradinukai. Jie kartu su bibliotekininke mokėsi lankstyti lėktuvėlius, juos skaraidino, dainavo, žaidė, vaišinosi saldumynais.
Dietkauščiznos bibliotekoje šia proga susirinkę vaikai taip pat smagiai lankstė popierinius lėktuvėlius, dalyvavo viktorinoje apie Europos Sąjungą.

Renginį finansavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.