Detektyvas Vaikų literatūros skyriuje

Renginio metu

Gegužės 10 dieną Ignalinos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vykoį Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Dingęs paveikslas“ pristatymas.

Bibliotekininkė Rūta pasakojo apie rašytojo ir menininko kūrybą. Kęstutis Kasparavičius yra parašęs ir iliustravęs 14 knygų. Pagrindinė iliustracijų technika – pieštukas ir akvarelė. Rašytojas dažnai važiuoja į mažus miestelius, kalbasi su vaikais, kartu piešia dramblius, žirafas. Vienas jo dramblių puikuojasi ir Ignalinos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Jo knygų personažai dažniausiai yra sužmoginti gyvūnai. Šiais metais sukako dešimt metų, kai buvo išleista rašytojo knyga „Dingęs paveikslas“. Tai nuotaikingas detektyvas apie profesorių Adeldorfą, kuris sukvietė svečius apžiūrėti jo naujo paveikslo, bet svečiams valgant tortą paveikslas dingo. Renginio dalyviai skaitė, vaidino, valgė skanų pyragą ir bandė patys išnarplioti painią vagystės bylą. Tada į pagalbą atėjo „Mįsliuko“ lėlių teatro lėlės: inspektorius Lapinas pradėjo tyrimą dėl paveikslo dingimo ir, padedant slaptam agentui kurmiui Ulfui, surado paveikslą. Suimti Katytė Barbušė ir katinas Mavricijus, bet greitai paleisti, nes jie – negavo paragauti skanaus braškių torto, o tai – didžiulė bausmė.
Sudomino vaikus ir kitos rašytojo knygos iš parodėlės. Viena paskutinių jo išlestų knygų „Kaimynė už kampo“ taip pat pilna netikėtumų ir nuotykių.