Susitikimas su rašytoja R. Guntulyte

Regina Guntulytė

Birželio 14 dieną Linkmenų bibliotekoje vyko susitikimas su Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare, uteniške rašytoja Regina Guntulyte-Rutkauskiene bei jos knygų redaktore, laikraščio „Utenos diena“ žurnaliste Birute Nenėniene.

Renginį dainomis pradėjo Linkmenų etnografinio ansamblio „Linkmena“ moterys. Birutė Nenėnienė, apžvelgdama rašytojos kūrybą, ypač išskyrė kūriniuose atsispindinčią gražią meilę, gražius žmonių santykius, įspūdingą ir intriguojantį jausmų pasaulį, kuriame beveik visuomet nugali gėris. Anot redaktorės, gerbiama Regina yra darbšti, savita ir išskirtinė rašytoja, ji rašo apie jai gerai pažįstamą laikotarpį. Pati rašytoja prisipažino, kad džiaugiasi patirdama teigiamą skaitytojų atsaką. Po pirmosios knygos pasirodymo sulaukė skaitytojų paskatinimo rašyti toliau. Šiuo metu turi išleidusi jau 15 knygų, kuriose milijonas žodžių.
Birželio 14-oji Gedulo ir Vilties diena. R. Guntulytė – buvusi tremtinė, 1949 metais su šeima ištremta į Irkutsko sritį. Tremties tema ji yra parašiusi dvi autobiografines knygas. Pirmojoje „Bangų mūša“ yra įdėta poema „Giesmė išėjusiems“. Ištraukas iš šios poemos skaitė ir autorė, ir bibliotekininkė Danutė Daubarienė. Poemoje – įvykiai nuo tremties pradžios iki autorės sugrįžimo į Lietuvą. Apysakoje „Bangų mūša“ pasakojami vaiko akimis patirti tremties išgyvenimai. Antrojoje knygoje „Bangų mūšai rimstant“ įvykiai plėtojami toliau.
Renginio dalyviai domėjosi kūrybine rašytojos veikla, jos asmeniniu gyvenimu, o rašytoja mielai atsakinėjo į klausimus, pasakojo. Susitikimo pabaigoje etnografinis ansamblis atliko rašytojos jaunystės laikų dainas. Reginai Guntulytei dėkojo, linkėjo sveikatos bei kūrybinės sėkmės bibliotekininkės Danutė Daubarienė ir Rita Ramanauskienė. Rita netgi palygino rašytoją su meilės romanų autore Barbara Cartland. Regina Guntulytė susirinkusiems dosniai dovanojo savo kūrybos knygų, dalijo autografus. Susitikimas su rašytoja tarsi nemačiomis sujungė meilės, sielvarto bei skausmo temas.