Šią vasarą vaikai biliotekoje atranda puikias knygas

Skaitymų metu

Tokią vėsią ir lietingą vasarą tirai smagu skaityti! Liepos 5-ąją Ignalinos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vaikai susipažino su Vytauto V. Landsbergio knyga „Arklio Dominyko meilė“.

Valandėlės metu vaikai klausėsi pasakų iš kompaktinės plokštelės „Arklio Dominyko meilė“, kurias skaito ir dainuoja pats rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Nuoširdžiai, susikaupę skaitė ir patys vaikai. Juk laukinis arklys Dominykas labai geras, nors ir keistas – su varlėmis žaidžia slėpynių, gaudynių. Keista ir jo meilė, keista, bet labai kilni ir įdomi jo kelionė į Afriką... Ši paveikslėlių knyga patinka visiems, kurie moka ir mėgsta šypsotis, nori būti draugiški ir geraširdžiai... Į biblioteką susirinkę vaikai tikrai moka šypsotis, tikrai draugiški ir geraširdžiai, o taip pat moka žaisti... Susižainę su Vytauto V. Landsbergio kūryba vaikai žaidė įvairius žaidimus – nešiojo knygų kalną, statė knygų bokštus, žaidė raidžių žaidimas ir piešė rugiagėlę stovėdami ant vienos kojos.
Liepos 13-ąją vaikai bibliotekoje skaitė Gintarės Adomaitytės knygos „Laumių stalas“ ištraukas. Šioje knygelėje ypač visus sudomino žygio nuotykiai, augalų paslaptys. Pasakoje tarsi nėra vieno svarbiausio veikėjo. Tėtis ir mama, jų sūnus ir dukra, senelis – visi svarbūs, charakteringi, saviti. Matyt, galima sakyti ir taip: svarbiausias veikėjas – tai šeima, kurioje kiekvienas turi teisę savaip pasireikšti.
Atėjusiems į skaitymus, taip pat norėjosi nuotykių ir judėjimo. Todėl bibliotekininkė pakvietė pažaisti judrius žaidimus „Drakono uodegų dvikova,“ „Balionų mūšis“ ir „Vienišas vaiduoklis“ . Po žaidimų vaikų laukė „žolienė“, taip skaitytos knygutės veikėjas tėtis vadina arbatą. Įkvėpti knygutėje aprašytų žygių nuotykių vaikai nusprendė kitą kartą (jei oras leis) skaityti gamtoje.