Trečiadienis su knyga "Miegančios boružės"

Knygos viršelis
Rugpjūčio 2 dieną Vaikų literatūros skyriuje vyko vasaros trečiadienių garsiniai skaitymai. Buvo skaitoma Urtės Uliūnės knyga „Miegančios boružės“.
Susirinkusiems bibliotekininkės pasakojo kaip gimė ši knyga, apie knygos autorę Urtę Uliūnę, iliustratorę Sigutę Ach. Vaikai garsiai skaitė vieną šios knygos pasaką „Tylieji bičiuliai“. Įkvėpti perskaitytos istorijos piešė vabaliukus. Vabaliukai „nutūpė“, „užropojo“, „pasislėpė“ ant gėlių, kurios buvo nupieštos praėjusį trečiadienį.
Jei neskaitėte šios knygelės dar turite laiko, vasara dar nesibaigė, o ir kitais metų laikais ją skaityti labai smagu. Čia rasite aštuonias trumpas, jaukias, šiltas gražias margų pievų pasakėles apie Paparčių giraitės mažųjų šeimininkų – vabalų ir vabaliukų – gyvenimą. Pagrindiniais pasakėlių herojais knygelėje tapo šimtakojis Brozijus, karkvabalis Šimpis, laumžirgis Cikorijus, kamanė Dilgė ir daug daug kitų.
Knygelės autorė sako: „Džiaugiuosi visokiais mažais padarėliais. Juk jų pilna visur, ir sode, ir miško pievoje, ir ant pilko šaligatvio, ir net žmonių namuose. Kartą į galvą atėjo mintis, kad ir tie mažieji turi savo gyvenimo istorijas“.