Dar vienas turiningas trečiadienis

Renginio metu

Rugpjūčio 9-oji... Vasaros trečiadienių garsiniai skaitymai... Šildant saulutei vaikai kartu su bibliotekininke Rūta iškeliavo prie Paplovinio ežero skaityti Onos Survilaitės knygą „Kam žydėjo pienė“. Knygelėje daug įvairių pasakėlių.

Vaikai pasirinko – „Kam žydėjo gėlės“, kurioje gėlės atvirauja kam jos žydėtų. Jos kuždasi, šnekasi, pasakoja ką labiau myli, kam ketina žydėti. Neužmirštuolei patinka vieversys, puriena ruošiasi žydėti geltonai, kad visos pievos būtų geltonos, kaip saulė, kuklioji žibuoklė žydės vaikams, girios skambalėlis – bitutei. Tik viena erškėtrožė nusprendė žydėti pati sau, nes yra per daug graži žydėtų kam nors kitam. Gal dėl to išsiskleidus pumpurėliams pasirodė, kad ji – tuščiavidurė. Kitoje pasakoje „Gėlė ir upė“ buvo pasakojama apie mažos gėlelės ir upės draugystę. Upė pakerėjo savo grožiu mažą išdygusi augalėlį. Nors uolėti krantai, beržynas pavadino upę sena ir pikta, ši savo gerumą parodė padėdama gėlelei, kai ji pradėjo džiūti .
Paskaitę vaikai skanavo keptos duonos, pynė gėlių vainikėlius ir pasirinkę raidę, bandė prisiminti ja prasidedančius gėlių pavadinimus. Smagiai praleidę laiką atsisveikino iki kito trečiadienio.