Gyvenimas ir laikas Tavo rudenio žieduos...

Renginio metu

Ruduo... Skaisčios ir didelės rugsėjo žvaigždės, miškais ir paupiais braidantis rūkas, kaip ir sidabrinių voratinklių raštai ryto rasos išpraustose žolėse, dar vienas nužydėjusios vasaros šypsnys...


Atrodo, tik vakar nuvilnijo rugsėjo pirmoji, o šiandien, eidami per lapų spalvų margumyną, pražydėjusius rudeninius astrus, norime išsakyti pačius prasmingiausius jausmus Jums, mūsų mokytojai.
Spalio 4 dieną Vidiškių biblioteka pakvietė buvusius ir esamus mokytojus, vietinius gyventojus, į literatūrinę prisiminimų popietę „Gyvenimas ir laikas Tavo rudenio žieduos...“. Tylos minute buvo pagerbti anapilin išėję pedagogai, kurie savo žinias ir metus skyrė vaikams, mokytojaudami Vidiškių gimnazijoje . Tiek daug pedagogų – buvusių ir esamų – vienoje vietoje nedažnai galima išvysti. Laisvų vietų nedidelėje fojė nedaug buvo likę.
Į šį renginį atvyko buvęs Vidiškių gimnazijos direktorius Emanuelis Leškevičius, dabartinė gimnazijos direktorė Jūratė Sveikauskienė, pavaduotoja ugdymo reikalams Dijana Semaškienė, mokytojos Lionė Gruodienė, buvusios mokytojos Genute Panavienė, D. Survilienė, F. Kolelienė, L. Malikėnienė, kiti mokytojai.
Nuoširdūs, prasmingi ir kiek lyriški žodžiai iš pradžių netgi graudino. Bibliotekininkė Dalė Švilpienė pasveikino visus atėjusius į renginį Mokytojo dienos proga ir palinkėjo stiprybės, įkvėpimo, kūrybiškumo, mokinių meilės, pagarbos ir supratimo.
Eiles keitė dainos, kurias atliko Vidiškių meno mėgėjų kolektyvas „Verpetas“. Bendruomenės narė Liudmila Palenčienė maloniai pakvietė mokytojus pasidalinti prisiminimais iš praeities. Pasidalinti prisiminimais apie pirmąją darbo vietą, apie buvusius darbo draugus, mokinius panoro beveik visi salėje buvę mokytojai. Jie pasakojo apie savo karjerą, dalijosi prisiminimais apie vaikystę bei mokyklą. Emanuelis Leškevičius su dideliu dėkingumu ir pagarba kalbėjo apie savo gyvenime sutiktus žmones. Buvome sužavėti šio darbštaus žmogaus sėkmės istorija. O ji labai paprasta – darbas ir pomėgiai jo gyvenime sutampa.
„Savo kolegoms noriu padėkoti už nuoširdų darbą, už pastangas, atsidavimą. Tai išties sunkus darbas ir ne kiekvienas jį gali dirbti. Linkiu stiprybės, sveikatos ir kuo didžiausios sėkmės nelengvoje kasdienybėje, – kalbėjo direktorė Jūratė Sveikauskienė.
„Kada esi tarp jaunimo, ir pats jautiesi jaunas. Esu dėkinga savo mokiniams – tai jų energija mane įkvepia“, – teigė Dijana Semaškienė.
Mokytojai senjorai kalbėjo apie tai, kad žmogaus atmintis – galinga jėga. Ji gali ilgus metus saugoti prisiminimus, kurie ir po daugelio metų mus gali nukelti į praeitį, į vaikystę, jaunystę. Kiekvienas žmogus didelę dalį savo gyvenimo praleido mokyklos suole.
Svečiai buvo pakviesti pasivaišinti kvapnia arbatėle ir saldumynais.
Laikas, skirtas popietei prabėgo kaip viena akimirka. Tačiau lieka prisiminimai, kurie dar ilgai šildys širdis.