Su geriausiomis lietuviškomis 2017 m. knygomis jau galite susipažinti Ignalinos rajono bibliotekose

Akcijos plakatas

Akcija Metų knygos rinkimai, kurios tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą, vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu.

Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.
2017 Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos, kaip ir kasmet, ekspertų komisijos atrinktos šiuolaikinių lietuvių autorių parašytos ir išleistos nuo praėjusių metų rugsėjo 1 dienos 2017 metų rugpjūčio 31 dienos.
Akcijos metu skaitytojai iš pasiūlytų knygų išrinks Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos. Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje.
Na o Lietuvos bibliotekininkai akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ organizatoriams pateikė 342 paraiškas knygoms įsigyti. Už Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos centralizuotai vykdomų Skaitymo skatinimo priemonių lėšas nupirkti ir paskirti 183 komplektai knygų: 75 komplektai knygų vaikams, 50 – paaugliams, 40 – suaugusiesiems ir 18 – poezijos. Ignalinos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai taip pat paskirti keli komplektai: Knygų vaikams penketuką gavo Vaikų literatūros skyrius, Knygų paaugliams - Didžiasalio ir Vidiškių filialai, Knygų suaugusiesiems penketukai paskirti Gilūtų ir Grybėnų filialams, Poezijos knygos – Dietkauščiznos filialui.