Kartu su draugu ateik ir TU

Renginio metu

Lapkričio 29 d. Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Mažylių skaityklėlėje į susitikimą su pelėda Paule atėjo nemažas būrys mažųjų lankytojų su tėveliais.

Susitikimas „Kartu su draugu ateik ir TU“ buvo skirtas linksmai, visiems kartu, paminėti Tarptautinę draugo dieną. Susitikimo pradžioje pelėda Paulė pakvietė visus susėsti į bendrą draugystės ratelį, kuriame visi kartu žaidė – mankštino liežuvį, pirštukus, skranduką bei galveles. Mažiesiems žaidimas – ne tik malonumas, bet ir tokia pat svarbi veikla, kaip ir mokymasis darželyje ar mokykloje. Žaisdami vaikai tyrinėja ir atranda pasaulį, tad tai ir pažinimas, ir tyrinėjimas, ir atradimas, ir patirtis vienu metu. Smagios užduotėlės vaikus įtraukė bendram, draugiškam darbui. Pramankštinę liežuvėlį vaikai kibo į darbus ir kurdami, lavindami vaizduotę bei miklindami pirštukus kūrė draugystės talismanus, kuriuos vėliau dovanojo savo draugui. Mažieji dalyvavo fotosesijoje „Draugiška akimirka“, rinko vardus pelėdos Paulės draugui bei skaityklos gyventojui-šuneliui, vaišinosi „Draugystės žirneliais“, o svarbiausia tai, kad bendravo vieni su kitais, diskutavo apie draugystės paslaptis, gyvenimiškas taisykles, kurios nekinta: mylėti draugą, padėti jam ir negailėti pačių geriausių jausmų.
Pelėda Paulė džiaugiasi, jog vaikai pamėgo skaityklėlę ir kaskart ji sulaukia vis gausesnio būrio mažųjų draugų bei jų tėvelių. Pelėda tikisi, jog šis smagus susitikimas su mažaisiais taps tradiciniu kasmetiniu Draugo dienos minėjimu Mažylių skaitykloje.