Sveikatos pamoka bibliotekoje

J. Ruolia

Vasario 2 dieną Nacionalinio vėžio instituto fitoterapeutas, kraštietis Juozas Ruolia pilnutėlėje Ignalinos viešosios bibliotekos skaityklos salėje susitiko su ignaliniečiais.

Grupelė žmonių į susitikimą atvyko net iš gretimo Švenčionių rajono.
Daug metų padedantis po vėžio sveikstantiems pacientams atgauti sveikatą bei užkirsti kelią ligos pasikartojimui gydytojas J. Ruolia susirinkusiems plačiai pasakojo apie šios ligos atsiradimo priežastis: stresus, mitybą, žalingus įpročius, paveldimumą ir kt. Pasak jo, šios ligos išvengti padeda tokie dalykai kaip meilė šeimoje, teigiamos emocijos...
Padėdamas žmonėms sveikti, į pagalbą gydytojas pasitelkia vaistažoles, fitoterapinius, homeopatinius vaistus, kurie stiprina imunitetą, gerina kraujodarą, medžiagų apytaką, detoksikuoja, slopina navikų aktyvumą, gerina virškinimą, bei šalinimą, sutvarko nervų sistemos darbą, turi priešuždegiminį, bakteriofaginį poveikį. Juozas Ruolia savo praktikoje remiasi rytų šalių patirtimi, alternatyviąja medicina.
Pasakodamas apie vaistingųjų augalų poveikį fitoterapeutas perspėjo būti atsargiems ir, šiukštu, napadauginti meškauogės, imbiero ar kitų augalų. Neigiamai gydytojas atsiliepė apie kraštutinius maitinimosi ir gyvenimo būdo pasirinkimus pavysdžiui – veganizmą.
Gydytojas įsitikinęs, kad kiekvienam žmogui tas pats augalas gali turėti skirtingą poveikį, netgi pasiūlė vaistažolių sąrašą Lietuvos gyventojams turintiems tam tikrą pašaukimą ar savybes. Pasirodo, humanitarui tinka jonažolė, melisa, šlamutis, intelektualui – eleuterokokas, ugniažolė, gyslotis...
Norintiems sužinoti daugiau profesorius nurodė savo svetainę www.ruolia.eu, kurioje galima rasti jo paskaitos medžiagą ir dar daug įdomių ir svarbių sveikatai dalykų.
Vėliau Juozas Ruolia pageidaujantiems atsakė į asmeninius klausimus, teikė konsultacijas, o bibliotekos svečių knygoje paliko tokį įrašą: „Sveikas gyvenimo būdas tai – gerai suvirškintas suvalgytas maistas, stresų vengimas ir padėka SIELAI, kad Ji budi mūsų kūne leisdama vykdyti mums Dievo užduotį Žemėje“.