Keramikos pamokėlė Ceikinių bibliotekoje

Renginio akimirkos

Gegužės 4 d. Ceikinių bibliotekoje vyko edukacinė pamokėlė „Keramikos paslaptys“, kurią vedė Jolita Bužinskienė.


Keramika, ko gero, seniausia lietuvių liaudies meno rūšis. Rasti keramikos dirbiniai yra itin seni ir turi didžiulę reikšmę archeologijoje tiriant lietuvių tautos kilmę. Keramikos dirbiniai Lietuvoje paplito neolito laikotarpiu (III tūkstantmetyje pr. Kr.). Tuo metu buvo lipdomi įvairių formų indai valgiui gaminti ir vartoti, urnos, svareliai tinklams ir audimui. Liaudies keramika skirstoma į tris grupes: buitinę (indai maistui gaminti, laikyti ir vartoti), architektūrinę (įvairūs keraminiai pastatų elementai, kokliai) ir dekoratyvinę (urnos, vazos, vazelės, skulptūrėlės, švilpukai, žvakidės).
Pamokėlėje dalyvavo Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos Ceikinių skyriaus priešmokyklinės ir ikimokyklinės grupės vaikučiai, pradinės klasės mokiniai. Užsiėmimo metu mažieji apžiūrėjo įvairias molio mases ir susipažino su jų savybėmis. Sužinojo iš kur atsiranda molio masės, kaip skirtingos rūšies molis yra panaudojamas keramikos amate.
Keramikos edukacija, tai puiki galimybė sužinoti apie keramikos amatą, susipažino su molio galimybėmis. Renginio metu vaikai išmoko vieną pagrindinių lipdymo būdų. Pasisėmę žinių ir idėjų, patys lipdė, kūrė pasirinktą gaminėlį.