Bibliotekos projektas kviečia piešti ir tapyti mūsų krašto dvarus

Renginio metu

Viešoji biblioteka vykdydama projektą „Dvarų istorija žadina vaizduotę“ žmones kviečia dalyvauti įdomiuose ir prasminguose renginiuose, kurie vyksta Ignalinos krašto dvaruose ir dvarvietėse. Susitikimai su istorikais, menininkais, dvarų savininkais ir paveldėtojais, koncertai ir šilti pokalbiai – visa tai padeda labiau pažinti praeitį, atrasti naujų dalykų, patirti bendrystę ir išgyventi patriotiškumo jausmus. Viso projekto metu vyksta akcija „Įamžink savo kraštą”. Dalyviai kviečiami fotografuoti ir piešti dvarus, jų architektūrą ir kraštovaizdį.


Piešiantiems ir tapantiems pataria renginiuose dalyvaujanti dailininkė Nijolė Trinkūnienė, kuri ir pati savo patirtis įamžins paveiksle. Rugsėjo 11 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijoje kaip tik ir vyko projekto edukacija tiems, kas sumanė pabandyti tapyti dvarus.
Menininkai ar dailės meno šiek tiek ragavę paveikslus tapo savarankiškai, na o tiems, kas tik mėgsta piešti ar teptuką yra laikę labai seniai vaikystėje, reikėjo mokytojos patarimų. Edukacijos dalyviai labai smagiai praleido laiką. Nors tapyba ant drobės baugino ir daug kas nepavyko, tačiau svarbiausia, kad buvo pasinaudota puikia galimybe. Visi savo darbus pradėję juos turės užbaigti maždaug per mėnesį, taigi dar galės kai ką patobulinti, kai ko išmokti. O visas grožis pasirodys parodoje, kur šalia žinomų menininkų paveikslų puikuosis ir pirmąkart tapiusiųjų darbai.
Projekto metu jau aplankyti Vidiškių, Meikštų, Kazokinės, Kazitiškio, Antaprūdės dvarai ir dvarvietės. Rugsėjo 22 dieną laukia edukacinė pažintinė kelionė į Paliesiaus dvarą, kur koncertuos senovinio šokio ansamblis „Puelli Vilnenses“, skambės dainos, kun. R. Mikutavičiaus poezija. Spalio mėnesį kvies žygis „Senasis Daugėliškis – užmirštoji Mindaugo Voruta“. Gruodžio mėnesį baigiamąjį projekto renginį vainikuos iš gražiausių, įdomiausių nuotraukų bei tapybos darbų sukurtas ir išleistas dvarviečių vaizdų ir renginių akimirkų fotoalbumas.

Parengė Lina Kovalevskienė