Ignalinos krašte viešėjo Arvydas Juozaitis

A. Juozaitis

Spalio 4 d. Ignalinos viešojoje bibliotekoje ir Didžiasalio filiale lankėsi rašytojas, filosofas, Agimimo Sąjūdžio pirmeivis, ne vienos dešimties knygų autorius Arvydas Juozaitis.

Susitikimuose buvo pristatyta jo naujausioji knyga „Lietuvos tuštėjimo metas“, kurioje sudėtos esė – septyniolikos metų darbo rezultatas. Knygoje atsispindi Lietuvos valstybingumo zenitas ir valstybingumo nuosmukis, akcentuojamas iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės, suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. A. Juozaitis savo knygą susiejo su lietuvių literatūros klasika tapusiu Jono Avyžiaus romanu „Sodybų tuštėjimo metas“: „J. Avyžius parašė knygą „Sodybų tuštėjimo metas“, be šios knygos pavadinimo nebūtų ir „Tėvynės tuštėjimo meto“ knygos pavadinimo. Anais laikais iš sodybų žmonės išeidavo į Lietuvą, į pasaulį. Dabar iš kiekvienos šeimos yra svetur iškeliavusių žmonių“. Dar viena daug ginčų kelianti aktualija, paliesta susitikimo metu dvigubos pilietybės problema. Prisiminta ir A. Juozaičio, kaip sportininko karjera, juk jis – pirmasis Lietuvos plaukikas laimėjęs olimpinį medalį. Tai įvyko 1976 m. Monrealyje.
Kalbėta ir kitomis gyvenimo Lietuvoje temomis ekonomika, švietimas, kultūra, diskutuota apie esamas socialines problemas.
Susirinkusieji A. Juozaičiui pateikė klausimų, susijusių su jo veikla Sąjūdyje, su artėjančiais rinkimais į Lietuvos Respublikos prezidentus.