Tęsiasi Metų knygos rinkimai

Renginio metu

Sausio 16 dieną Ignalinos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos 3a klasės moksleiviai, jie dalyvavo Metų knygos rinkimams 2018 skirtuose garsiniuose skaitymuose.

Šį kartą buvo pristatytos dvi knygos – Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“ bei Daivos Čepauskaitė „Baisiai gražūs eilėraščiai“.
Iš „Sibiro haiku“ skaityta ištrauka „Kas ten beldžias į duris“, kurioje pasakojama apie tai, kaip 2014 m. birželio 14-osios rytą į Algiuko namus atėjo rusų kareiviai ir liepė visai šeimai per 10 minučių susiruošti ilgai kelionei, pasirodo, į Sibirą. Perskaitę vaikai su mokytoja ir bibliotekininkėmis aptarė, ką pasiėmė pagrindinio veikėjo Algiuko šeima. Vėliau mokinukai piešė ir užrašė ką jie pasiimtų ekstremalioje situacijoje, svarstė, kuo ypatingi ir brangūs daiktai keliautų kartu.
Kita knyga, apie kurią buvo kalbamasi tądien, „Baisiai gražūs eilėraščiai“. Tai pirmoji poetės, dramaturgės Daivos Čepauskaitės knyga, skirta vaikams, kurioje, kaip ir mažųjų gyvenimuose, yra visko – juokų, siaubo šiurpuliukų, klaustukų, išdaigų, draugystės džiaugsmų, mamos meilės ir kitų baisiai gražių dalykų. Bibliotekininkės Rūtos parinkti ir perskaityti eilėraščiai suteikė vaikams geros nuotaikos ir smagių bendravimo su knyga minučių.
Renginio pabaigoje moksleiviai balsavo už labiausiai patikusias knygas, fotografavosi.