Literatūros-gamtos pamoka ,,Paukšteliui šalta‘‘

Renginio metu

Saulėtą ir žvarbų sausio rytmetį vaikučiai atskubėjo į Vidiškių biblioteką, kur tą dieną vyko skaitymai apie žiemą.

Renginį pradėjusi bibliotekininkė papasakojo, kodėl reikia skaityti ir kaip mylėti knygutes, kad jos taptu gerais draugais. Tiesiog savaime kilo diskusija apie tai, kaip vaikai skaito, kokia reikšmę turi skaitymas. Vėliau mažieji pasirinko pamėgtas lietuvių autorių knygas ir jas garsiai skaitė.
Pirmoji spalvinga knygelė buvo Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Žiema“. Joje rašoma apie santykius su draugais, mokytojais ir tėvais. Paliečiama atsakomybės, netgi netekties tema Džiaugsmingai ir linksmai rašytoja aprašo šalčio bei žiemos išdaigas. Jaunieji bibliotekos skaitytojai Tomas, Matas, Gabija ir jos jaunesnė sesutė Simona paskaitė pasirinktą apysaką iš Vytauto Račicko knygos ,,Paukšteliui šalta‘‘. Knygelėje aprašyta istorija apie į užsienį išvykusių tėvų paliktą bei senelių globojamą mergaitę, kuri be galo ilgisi savo artimųjų. Šios knygos tema labai dažna, tai lyg istorijos vaikų, kurie laukia iš emigracijos grįžtančių savo tėvų.
Žvarbi žiema atneša rūpesčių miško žvėreliams ir paukšteliams. Kai lauke šalta, paukšteliams sunku susirasti maisto, reikia jiems padėti. Todėl bediskutuodami apie knygas sugalvojome padaryti gerą darbą. Lesyklėlę paukšteliams pakabinome lauke prie bibliotekos. Pasirūpinome lesalu: trupinėliais, kruopomis, grūdeliais. Vieni kitiems priminėme, kad negalima berti kepintų, sūdytų saulėgrąžų, bei kabinti rūkytų lašinukų. Prisiminėme, kokie paukščiai žiemoja, kokie išskrenda į šiltuosius kraštus. Vaikučiai kalbėjo, kad kiekvienas prie savo namų ant obels šakos pakabins po lesyklėlę. Juk žiemą ypatingai daug alkanų paukštelių atskrenda. Tikime, kad paukšteliai mums atsidėkos smagiu čiulbėjimu pavasarį!