Civito klubos diskusija Ignalinos viešojoje bibliotekoje

Renginio metu

Vasario 27 d. Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko Civitas klubo diskusija LAŠAS PO LAŠO...AR KORUPCIJA IR NEPASITIKĖJIMAS INSTITUCIJOMIS GALI SUŽLUGDYTI VALSTYBĘ? LOTYNŲ AMERIKOS VALSTYBIŲ PATIRTYS.


Diskusiją vedė politologė ir Lotynų Amerikos ekspertė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja ir doktorantė, Vilniaus ir Barselonos universtitetų alumnė Ieva Giedraitytė. Viešnią į Ignaliną atlydėjo ir pristatė Pilietinės visuomenės instituto direktorė Ieva Petronytė-Urbonavičienė.
Ieva Giedraitytė Lotynų amerikos šalyse yra gyvenusi keletą metų, todėl puikiai pažįsta šias šalis, yra mačiusi ten vykstančius reiškinius, stebėjusi rinkimus. Kalbėdama apie pietų ir centrinės Amerikos valstybėse klestinčią korupciją ji pasiūlė šio reiškinio priežasčių kartu paieškoti istorijoje. Lektorė trumpai apžvelgė Lotynų Amerikos raidą nuo Majų, Actekų civilizacijų klestėjimo ir žlugimo, europiečių kolonizacijos, prekybos vergais iš Afrikos, nepriklausomybės karų iki šių dienų. Ne spalvingoje vienoje šio regiono valstybėje šviesesnė oda reiškia aukštesnę socialinę padėtį. Šalyse, kuriose nebuvo jokių institucinių tradicijų, politinis elitas lengvai tapo verslo elitu, saugančiu savo politines privilegijas. Aštrios šiame regione ir socialinės nelygybės problemos. Tai nėra sveika nei demokratijai, nei ekonominiams augimui: socialinė nelygybė trukdo rastis stipriai vidurinei klasei ir didina socialines įtampas.
Daug įdomaus tą vakarą lektorė papasakojo ignaliniečiams, savo įžvalgas iliustruodoma informatyviomis diagramomis skaidrių pateiktyje, atsakinėjo į klausimus, pati juos uždavė publikai.