Antroji projekto „Mokymasis, išmaniosios technologijos ir kūrybiškumas“ virtuali pamoka

Ignalinos trečiojo amžiaus universiteto klausytojai su anglų kalbos lektore Vida Sekoniene virtualios pamokos metu

Kovo mėnesį įvyko antra virtuali pamoka su tarptautinio ERASMUS+ projekto „Mokymasis, išmaniosios technologijos ir kūrybiškumas“ partneriais iš Prachaticės (Čekijos Respublika).

Anglų kalbos bei informacinių technologijų besimokantys senjorai iš Ignalinos trečiojo amžiaus universiteto bei Prachaticės senjorų pilietinės organizacijos Facebook tiesioginės transliacijos metu dalinosi mokymosi metodais bei džiaugėsi pasiekimais.
Antrojo virtualaus susitikimo metu dalyviai mažiau jaudinosi, daugiau pasakojo apie save, džiaugėsi, kad vieni kitus vis geriau supranta. Kalbėjimo anglų kalba baimę mažino padrąsinantys čekų anglų kalbos mokytojos Evos Pavlovos komentarai, draugiškos šypsenos bei liaudies dainos. Abiejų šalių senjorai buvo paruošę populiarų liaudies dainų angliškus vertimus. Ypač garsiai ir sklandžiai skambėjo lietuviška „Suk suk ratelį“.
Čekijos partneriai papasakojo, kad jie ne tik dainuoja, bet patys ir verčia čekiškas liaudies dainas į anglų kalbą, o dainavimas lavina tartį, padeda lengviau įsiminti naujus žodžius.
Ignaliniečiai pasiūlė pasižiūrėti kompiuterinių technologijų užsiėmimų metu iš pačių fotografuotų kadrų sukurtą filmuką ir pasigrožėti Ignalinos krašto vaizdais.
Šis projektas vyksta jau du metus, su antrųjų mokslo metų pabaiga baigsis ir pagrindinės projekto veiklos, ateis laikas pasidžiaugti pasiektais rezultatais. Į baigiamąją tarptautinio projekto konferenciją Ignalinoje Norvegijos bei Čekijos respublikos partneriai gegužės mėnesį.