Nacionalinė bibliotekų savaitė Ignalinoje

nacionalinė bibliotekų svaitė Ignalinos viešojoje bibliotekoje

Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai pakvietė savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus į įvairius renginius, parodas. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės tema „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“ priminė apie neišmatuojamas galimybes, kurias savo lankytojams suteikia bibliotekos.


Ignalinos viešojoje bibliotekoje 19-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu taip pat virė gyvenimas.
Norėdami sužinoti ir išmokti ignaliniečiai lankėsi bibliotekos interneto skaitykloje organizuotose bibliotekininko konsultacijose „Laisvalaikis internete“. Kiekvieną dieną į skaityklą užsukdavo lankytojų, kurie domėjosi jiems aktualiomis temomis. Olei buvo labai svarbu prisijungti prie Skype ir parengti dokumentą Word programa, Saulius norėjo peržiūrėti praleistas televizijos laidas, Natalija mokėsi dokumentus įrašyti į USB laikmeną, Danutė susirado receptą, nusikopijavo ir atsispausdino, Gintė išmoko nuotraukas perkelti į USB laikmeną... Buvo ir tokiu lankytojų, kurie pirmą kartą susipažino su kompiuteriu.

Balandžio 25-ąją į Interneto skaityklą susirinko pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ nariai. Jie dalyvavo pamokoje „Iššūkis – kompiuteris. Pažinkime interneto galimybes bibliotekoje“. Pamokos, kurią vedė bibliotekininkės Irena Balachovičienė ir Nijolė Pivoriūnienė, metu senjorai susipažino su kompiuteriu, sužinojo, kaip jis palengvina gyvenimą, išmoko „Google“ paieškos sistemoje susirasti reikiamą informaciją ir susikaupę atliko praktines užduotis. Internete jie ieškojo informacijos apie šunų veisles, augalus, dvarus ir kt. Taip pat senjorai susipažino su bibliotekos interneto svetaine, žiūrėjo Ignalinos kabelinės televizijos laidą, išbandė Word teksto tvarkymo programą. „Rudenėlio“ narė Vilma Stukienė net eilėraštį parašė. Prireikus, senjorai žinos ir apie bibliotekoje teikiamas paslaugas: dokumentų skenavimą, kopijavimą ir kt..
Tos pačios dienos vakare bibliotekoje galima buvo ne tik sužinoti, išmokti, bet ir pasižiūrėti, pajausti. Ignaliniečiams vaidino Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos suaugusių teatras „Juodai balta“. Gražinos Karlaitės režisuotas spektaklis, pagal to paties pavadinimo Ivan Vyrypajev dviejų veiksmų pjesę, vertė juoktis, mąstyti, žavėtis, piktintis... Vienu žodžiu – visa jausmų puokštė. Pilnutėlėje bibliotekos skaityklos salėje abejingų neliko.
Nacionalinė bibliotekų savaitė baigėsi, baigėsi ir balandis, o gegužę Ignalinos viešosios bibliotekos lankytojų vėl laukia knygos, žurnalai, laikraščiai ir, žinoma, daugybė renginių.