Literatūrinė-muzikinė valanda „Likimo nuaustas kelias“

Valentina Sinkevič viešėjo Vidiškių bibliotekoje

Šiltą balandžio pabaigos popietę į Vidiškių biblioteką rinkosi mėgstantys meną, dainuojamąją poeziją, bei norintys jaukiai ir šiltai praleisti laiką.


Justino Marcinkevičiaus žodžiais visus, atėjusius tą dieną renginį, pasveikino bibliotekininkė Dalė Švilpienė ir palinkėjo šilto pasibuvimo kartu. Renginio viešnia muzikos mokytoja Valentina Sinkevič į susirinkusius prabilo savo kūrybos dainomis „Paskutinė pūga“, „Daina Ignalinai“, „Daina Tėvui“. Vėliau, sukeldamos begales pačių įvairiausių emocijų, skambėjo kitos dainos – išgyventos, išmylėtos, nuoširdžiai perteiktos.
Valentina sakė, kad poezija yra visur: gamtoje, istorijoje, kalboje, žmonių santykiuose. Tačiau niekada nežinai, iš kur ji ateis, kada ir kam padės pamatyti savo aplinką kitaip. Dainas keitė mintys apie gyvenimo prasmę, Tėviškės ilgesį, išėjusius kaimus, gamtos grožį, žmogaus lemtį. Valentina taip pat kalbėjo, kad labai svarbu neprarasti sąsajų su Lietuva, kad ir kuriam pasaulio krašte bebūtum.
Valentina daugumai žinoma ne tik kaip dainų autorė ir atlikėja, mokytoja, bet ir humoristinis personažas Zosia, kaskart gebanti nustebinti ir užkerėti spinduliuojama vidine energija. Pora kartu praleistų valandų prabėgo lyg trumpa akimirka. „Visa, kas supa mus: žmonės, gėlės, medžiai - privalo būti darnioje harmonijoje. Saugokime, pažinkime ir mylėkime savo gimtąjį kraštą, savo brangią Tėviškę‘‘, – tokiais žodžiais Valentina baigė savo kūrybinį vakarą.
Bibliotekininkė Dalė Švilpienė palinkėjo viešniai kūrybinės sėkmes, ir ateityje kurti, ieškoti savo kelio, nesustoti.