Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai Ceikiniuose

Kompiuterinio raštingumo mokymai Ceikinių bibliotekoje

Kaip ir kasmet, balandžio pabaigoje, šalies bibliotekose vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai. Šių metų savaitės renginių tema „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“.

Balandžio 16–24 dienomis sužinoti ir išmokti Ceikinių bibliotekoje tikrai buvo ko, čia vyko skaitmeninio raštingumo mokymai. Mokymuose, kuriuos vedė bibliotekininkė Ona Martinėnienė, seniūnijos gyventojai mokėsi naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mobiliosiomis programėlėmis. Dalyviai išmoko saugiai naršyti internete, susirasti aktualią informaciją, naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis, susimokėti mokesčius, dalintis informacija, interneto pagalba bendrauti su artimaisiais ir draugais.
Balandžio 25-ąją bibliotekininkė kaimo bendruomenės žmonėms pristatė gegužės 14 ir 15 d. vykstančių kompiuterinio raštingumo mokymų programas pažengusiems. Priimtiniausia ir patraukliausia pasirodė programa „Bendradarbiavimas Tau. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“. Ši programa skirta susipažinti su skaitmeninių nuotraukų redagavimo, koliažo ir animacijų kūrimo galimybėmis. Mokymų metu galima bus sužinoti, kaip saugiai bei atsakingai skelbti nuotraukas ir vaizdo įrašus internete.
Nacionalinę bibliotekų savaitę Ceikiniuose užbaigė vaikų edukacinė popietė „Gražiausios gėlės – Mamai“. Mažieji skaitytojai iš spalvoto popieriaus gamino popierines gėles, kurias įteiks savo mamytėms ir močiutėms Motinos dienos proga.