Pokalbis apie vaistus Strigailiškio bibliotekoje

Pokalbis apie vaistus su farmakologu A. Milašiumi Strigailiškio bibliotekoje

Balandžio 26 d. Strigailiškio bibliotekoje vyko pokalbis-diskusija „Ar galima išgydyti ligą vaistais?“ su kraštiečiu, vaišniūniškiu Arvydu Milašiumi.

A. Milašius yra farmakologas, daktaras, docentas. Nuo 1978 m. jis dirba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Fiziologijos ir farmakologijos instituto Teorinės farmakologijos padalinyje, yra vienas pirmosios lietuviškos Medicinos enciklopedijos autorių.
Renginio metu svečias šmaikščiai pastebėjo, kad atėjus pavasariui, daržams reikia daug sveikatos. Todėl pokalbis ir sukosi apie kardiologinius, virškinimo sutrikimus bei vaistus jiems gydyti.
Mokslininkas užsiminė ir apie naujausios kartos vaistus, kurie, deja, ne visiems yra pasiekiami. Generiniai vaistai – originalių vaistų kopijos, pasak mokslininko, niekada neatstos originalių. A. Milašius dirba Valstybinės vaistų kontrolės tarnyboje prie SAM, vaistų registracijos skyriuje.
Renginio metu ilgokai kalbėta apie įvairiausius vaistus, o pabaigoje atsakyta į pagrindinį diskusijos klausimą: vaistais ligų išgydyti negalima, ligą galima tik valdyti vaistų pagalba. Tai ir buvo esminė žinia, kurią sužinojo renginio dalyviai.
R. Ramanauskienė, palūšės ir Strigailiškio filialų vyresnioji bibliotekininkė
/Renginys iš ciklo „Tėviškės taku“/