Patrauklūs ir prasmingi Europos dienos renginiai bibliotekoje

Europos dienos renginiai Ignalinos viešojoje bibliotekoje

Gegužės 9 dieną minima Europos diena. Šių metų pagrindinė tema – gegužės 26 d. vyksiantys Europos Parlamento rinkimai. Taip pat šiais metais gegužės 1 d. sukako 15 metų, kai Lietuva yra Europos Sąjungos narė.


Renginiai, skirti šiems įvykiams paminėti, Ignalinojje prasidėjo jau gegužės 8 dieną. Ignalinos gimnazijoje vyko protmūšis „ES ir Lietuva joje“. Varžėsi 7 komandos, kurias sudarė Ignalinos gimnazijos ir Česlovo Kudabos progimnazijos moksleiviai. Visos komandos buvo apdovanotos bibliotekos įsteigtais prizais – šakočiais, o pirmos–trečios vietos laimėtojai gavo dovanų čekius apsilankyti kavinėje.
Išaušus gražiam ir saulėtam gegužės 9-osios rytui Ignalinos viešosios bibliotekos kiemas pasipuošė geltonais ir mėlynais balionais, Europos sąjungos šalių vėliavėlėmis, čia pat įsikūrė „kavinukė“. Visus miestiečius ir svečius bibliotekininkės sveikino Europos dienos proga, vaišino kava ir kvietė balsuoti gegužės 26 dieną vyksiančiuose Europos parlamento rinkimuose.
Smagi viktorina „Aš gimiau Europos sąjungoje“, skirta pažymėti 15 metų sukaktį, tą dieną vyko Vaikų literatūros skyriuje. „Kahoot“ programėlės pagalba, linksmai į klausimus atsakinėjo Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos moksleiviai.
Apdovanoti prieš dvi savaites paskelbto ir Ignalinos viešosios bibliotekos Facebook paskyroje vykusio nuotraukų konkurso „ES parama Ignalinoje“ dalyviai. Prizus gavo net 15 dalyvių, tiek kiek metų Lietuva Europos sąjungoje. Apdovanoti Sonata Paukštienė, Liveta Puzirauskaitė, Agnė Gaspariūnė, Ramunė Kliaugienė, Asta Panavienė, Jorė Cijūnelytė, Kasparas Kliauga, Mantas Martinkėnas, Elena Abeciūnienė, Rugilė Goštautaitė, Rima Kindurienė, Vanda Goštautaitė, Elena Risakovienė, Rasa Masliukienė, Lina Kovalevskienė.
Vėliau į biblioteką rinkosi jaunimas. Vyko nuotaikingas susitikimas su studentais iš užsienio, kurie pasidalino savo studijų istorijomis ir paskatino domėtis studijų mainų galimybėmis, Erasmus+ programa. Savo istoriją papasakojo Iihwang Wui iš Pietų Korėjos Seulo miesto, kuris studijuoja Mykolo Riomerio universitete psichologiją. Jam pritarė Lisa Berrou-Monnier iš Prancūzijos, ji dabar savanoriauja Aukštaitijos nacionaliniame parke. Svečiai savo #EUandME istorijomis sužavėjo visus, juk įdomu aplankyti kitas šalis, pažinti kultūrą ir papročius. Ignaliniečius ypač domino kaip svečiams atrodo Lietuva, kas jiems čia labiausiai patinka.
Dar vienas įdomus susitikimas tą dieną vyko su komandos „Baltosios pirštinės“ nariais. Jie gimnazistus supažindino su balsavimo subtilybėmis, paaiškino, kad kiekvienas visuomenės narys gali aktyviai reikšti pilietinę poziciją ir kaip svarbu yra dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Renginyje gimnazistai pagilino pilietiškumo žinias, sužinojo apie galimybę dalyvauti organizacijos projektuose.