Literatūrinė valandėlė "Žiema Šiaurėje"

paveikslas

Lapkričio 13 dieną į biblioteką linksmai nusiteikę atėjo Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pirmų klasių moksleiviai. Juos „Mįsliuko“ lėlių teatras pakvietė pažiūrėti inscenizuotą ištrauką iš Ingos Borg knygelės „Žiema su Plupu“ ir linksmą latvių liaudies pasaką „Senelio pirštinė“.

Visą mėnesį jaunieji teatriuko aktoriai kartu su bibliotekininkėmis ruošėsi šiam spektakliui: skaitė pasakų knygeles, ieškojo idėjų internete dekoracijoms, kūrė scenarijų vaidinimui. Buvo pasirinkta knygelė „Žiemos išdaigos“ su linksmais eilėraštukais ir pasakomis apie žiemą. Pirmokai šiai literatūrinei valandėlei taip pat ruošėsi. Jie su mokytojomis skaitė knygeles apie žiemą, mokėsi eilėraščių, dainelių, kuriuos atliko renginuko metu ir, be abejo, sulaukė daug plojimų. Nors dar ne Kalėdos, bet jų pranašai elniukai atbildėjo su pilnu „sniego“ vežimaičiu ir pakvietė papramogauti – pasimėtyti popierinėmis sniego gniūžtėmis, ridenti „sniego“ senį, surinkti kuo daugiau „snaigių“, nuspalvinti   Plupo portretą... Po gerai atliktų užduočių elniukai visus pavaišino saldainiais.

Projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras.