Kūrybiškumo pamokos bibliotekoje

Renginio metu

gruodžio 12 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi viena žymiausių Lietuvos vaikų knygų iliustruotojų, pati parašiusi keletą paveikslėlių knygų vaikams, Sigutė Ach. Menininkė keliauja po Lietuvą, susitinka su vaikais, o su savimi vežiojasi tikras kūrybos dirbtuves.

Į susitikimą su žymia viešnia atėjo Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos antrokai, mokykliniais autobusiukais atskubėjo Vidiškių gimnazijos bei Dūkšto vidurinės mokyklos pradinukai. Jaukiai susėdę viešosios bibliotekos bendrosios skaityklos salėje, moksleiviai bendravo su Sigute Ach, visi kartu diskutavo, kuo skiriasi tapyba nuo dažymo, Sigutė paaiškino, kaip lieti akvarelę. O kad pasakojimas būtų įtikinamesnis, viešnia pademonstravo savo sukurtą filmuką šia tema.

Visos kūrybos pagrindas – vaizduotė. Akvarele ant gabalėlio popieriaus išlietos spalvotos dėmės kūrybingo žmogaus vaizduotėje gali tapti bet kuo: karvyte su mažais sparnais, dideliu oranžiniu katinu, mėlynu drambliuku ar braškiniu vakaru. O vaikams tą popietę vaizduotės tikrai nestigo: jie nesunkiai save matė miške, užuodė kalėdinės eglutės ar bandelių su cinamonu kvapą...

Dailininkė pasakojimu bei šiltu bendravimu uždegė vaikus kūrybai. Čia pat parengtose nedidelėse kūrybinėse dirbtuvėse mokinukai susikaupę liejo akvareles, rašė ant jų savo vardus ir nesunkiai spalvotose dėmėse atpažino gyvūnus, augalus, žmones... Kaip didžiausią dovaną jie savo kūrinėlius nešėsi namo, spalvoti lapeliai žadino jų vaizduotę, skatino gražiausius norus bei svajones.

Susitikimas vyko, įgyvendinant įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“.