Vytautas Čibiras – vilnietis, režisierius, pedagogas

Knyga apie žymų XX a. antros pusės režisierių ir pedagogą Vytautą Čibirą yra lyg mozaika. Knygos sumanytoja režisieriaus sesuo Birutė Bikšienė šią mozaiką praturtino faktais ir Lietuvos istorijos, kurie tiesiogiai susiję su garsios Čibirų šeimos istorija ir leidžia giliau suprasti režisieriaus meilę gimtajam Vilniui.
Knygoje skaitytojas ras ir sovietmiečio ir jau nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidoje pasirodžiusius interviu, recenzijas, taip pat ir niekada neskelbtas ištraukas ir režisieriaus dienoraščio bei nuotraukas, atspindinčias įvairias jo kūrybinio ir asmeninio gyvenimo atkarpas.

Pastabos apie psichologijos filosofiją

Originaliausias XX a. kalbos, logikos ir vaizduotės filosofas Ludwigas Wittgensteinas (1889–1951) dirbo ir psichologijos filosofijos srityje.

Išlaisvinti stiprią moterį. Tyra Palaimintosios Motinos meilė laukinei sielai

„Išlaisvinti stiprią moterį“ – tai dr. Estés kvietimas visiems šlietis prie globojančios Motinos, nesvarbu, ar ji mums pasirodo kaip Madonna, Gvadalupės Mergelė ar kuriuo kitu iš nesuskaičiuojamų pavidalų. Šiame nepamirštamame pasakojimų, maldų ir palaiminimų rinkinyje dr. Estés dalijasi:
• netikėtų stebuklų, kylančių iš purvo ir žemės, istorija – „Girtuoklis ir Ponia“
• pasipriešinimo ir vilties poema – „Gvadalupė – mergaičių grupuotės lyderė Rojuje“
• ryžtinga Motina, kuri niekuomet mūsų neapleidžia – „Nė vienas nėra pernelyg blogas, pernelyg bjaurus ir beviltiškas“
• neįveikiama meile, nesvarbu, kiek kartų mus sužeidžia – „Strėlių marškiniai“
• ta, kuri stovi dviejų pasaulių sankirtoje ir saugo mus, kai įžengiame į tamsą – „Juodoji Madona“.
FILOSOFIJOS DAKTARĖ CLARISSA PINKOLA ESTÉS
yra tarptautinį pripažinimą pelniusi mokslininkė, ne vieną apdovanojimą gavusi poetė, diplomuota jungiškosios pakraipos psichoanalitikė ir cantadora (senųjų lotynų amerikiečių pasakojimų puoselėtoja). Ji – bestseleriu tapusios knygos „Bėgančios su vilkais“.
Daugiau apie jos kūrinius ir veiklą rasite tinklalapyje clarissapinkolaestes.com
Knygoje „Išlaisvinti stiprią moterį“ dr. Estés kviečia jus pažinti Tyros Meilės jėgą, „kad atnaujintumėte prisiminimus apie ją arba kad pirmą kartą į jūsų širdį prasiskverbtų suvokimas apie jos kuriamus stebuklus, ryžtą ir ištvermę“.
„Estés sukūrė dar vieną šedevrą. Ši knyga tokia išmintinga ir įkvepianti, kad net skaitant galima pajusti Palaimintosios Motinos malonę. Esu nepaprastai dėkinga už šį lobį.“
CAROLINE MYSS, rašytoja
„Šiek tiek poezijos, šiek tiek prisiminimų, socialinių komentarų ir paveikiai perteiktų dvasinių tiesų – „Išlaisvinti stiprią moterį“ yra meilės giesmė Šventajai Moteriai. Turtinga kalba ir drąsus pasakojimo būdas – dr. Clarissa Pinkola Estés plačiai atveria širdies duris ir kviečia visus tokiam glaudžiam ryšiui, kokį pati palaiko su Dievu ir Motina.“
MIRABAI STARR, rašytoja
„Tiems, kas žino, kad pasaulio ateitis priklauso nuo Šventojo Moteriškumo: jo nepaprasto švelnumo, aistros, dieviškojo ryžto ir atkaklaus pasiaukojimo, – naujoji didinga Clarissos Pinkolos Estés knyga bus nuoširdžiausia pagalba ir nepaprasto įkvėpimo šaltinis. Clarissa Pinkola Estés turi tris nepaprastas dovanas – didžios poetės, liepsnojančios meile viskam, kas gyva, mistikės, kurios visas gyvenimas paremtas atradimais, ir ryžtingos, atjautos kupinos kovotojos už teisingumą visose srityse. Ji itin patyrusi vedlė ir Motinos paslapčių žinovė, ypač tomis akimirkomis, kai toks vadovavimas mums, kad galėtume gyventi, būtinas kaip deguonis.“
ANDREW HARVEY, rašytojas
„Knyga „Išlaisvinti stiprią moterį“ – tarsi išgaląstas kirvis perskrodžia širdį, Clarissa Pinkola Estés įkvepia savo Madonoms gyvybės. Šioje epinėje knygoje dr. Estés suteikia mums raktą ir įžvalgų, leidžiančių atverti Stiprios Moters paslaptis ir pažinti mūsų laikų Madoną.“
GEORGE YEPES, dailininkas

Tobuli metai

„Tobuli metai“ – įspūdingas romanas apie svarbiausius gyvenimo klausimus.
Klausykitės savo intuicijos. Jei būsite atidūs, atpažinsite ženklus ir galėsite juos išsiaiškinti. Dauguma žmonių per gyvenimą vaikšto tarsi su akidangčiais ir nepastebi likimo siunčiamų ženklų. Atverkite savo žvilgsnį ir širdį, pasirenkite leistis naujais, neišmėgintais keliais ir sulauksite atsakymų į visus klausimus, kurie degina jūsų sielą.
Kaip elgtumėtės, jei pirmąją Naujųjų metų dieną rastumėte kažkieno darbo kalendorių? Tučtuojau pasinertumėte į kito žmogaus gyvenimą? Ieškotumėte artimiausio radinių biuro? O kas, jei šis radinys gali pakeisti Jūsų gyvenimą?

Eimė Snou

Eimę Snou 1831 m. Aurelija Venavėj randa ant sniego aristokratiškos savo šeimos valdose. Našlaitė auga nekenčiama Venavėjų, nors su Aurelija suartėja lyg seserys. Sulaukusi dvidešimt trejų, Aurelija miršta, palikdama Eimei ypatingą dovaną – laišką, kuriame palieka užuominų ieškoti kitų jos laiškų. Po Aurelijos mirties Venavėjai Eimę išveja iš namų, todėl nieko nelaukdama ji leidžiasi į kelionę po Viktorijos laikų Angliją, bandydama išsiaiškinti paskutinę Aurelijos gyvenimo paslaptį ir tiesą apie savo kilmę...

Makiažas be amžiaus ribų

Garsiausia Lietuvoje makiažo meistrė Olesia Žuravliova pristato antrąją savo knygą "Makiažas be amžiaus ribų", į kurią sudėjo visas paslaptis, technikas ir makiažo naujienas. Naujoje knygoje – dar daugiau makiažo technikų ir subtilybių, kurios pavers jus nepakartojama!

Ugnies ir ledo kelionės

Šiais laikais ieškant egzotikos keliaujama į vis tolimesnius pasaulio kampelius, tačiau tik nedaugelio kelionės tikslas – Naujoji Zelandija, Antarktida ar Himalajai. Būtent tokios išskirtinės kelionės ypač vilioja pusę pasaulio išmaišiusius keliautojus – žurnalistę Ritą Šemelytę ir gydytoją Vytautą Brazauską.
Kelionė į Antarktidą, anot keliautojų, unikalumu primena skrydį į Mėnulį, o Naujoji Zelandija užburia neįtikėtinu gamtos grožiu ir įvairove: nuo trykštančių geizerių, spalvingų, atšiaurių ugnikalnių iki snieguotų kalnų viršūnių, akmeningų uolėtų pakrančių su laukine gyvūnija, vaizdingų įlankų, smėlėtų paplūdimių, fjordų ir akį rėžiančio mėlynumo ežerų. O kur dar išbandymų kupini žygiai Himalajuose, Gruzijos gyventojų svetingumas ir vaišingumas ar Etnos ugnikalnio išdaigos Sicilijoje. Kalnai tampa tai neatsiejama kelionių dalimi, tai tolimais palydovais, išdidžiai žvelgiančiais į atvykėlius.
Ką reiškia atsidurti ant dreifuojančios ledo lyties?
Koks jausmas apima vaikštant priešistorinių paparčių miškuose ar kai po kojomis pradeda drebėti žemė?
Kokias paslaptis slepia kalne įkurtas Vardzijos vienuolynas Gruzijoje?

Sielos lietus

Antroji Lolitos Reifonaitės poezijos knyga, kurioje už būtį kovoja egzistencija, tikrovė ir meilė.

Kiborgų žemė

Bestseleriu tapusioje knygoje „Kiborgų žemė“ lietuvių žurnalistas Dovydas Pancerovas (g. 1987 m.) pasakoja apie tai, kaip atostogaudamas gimtajame mieste sulaukia netikėto pasiūlymo skristi į revoliucijos krečiamą Ukrainą. Jaunam reporteriui atrodo, kad tai bus pašėlęs nuotykis, todėl jis nedvejodamas sutinka.
Jau kitą dieną Dovydas atsiduria tarp revoliucijos barikadų ir svylančių padangų, patenka į tikrą smurto ir neapykantos uraganą. Dovydui trūksta šiltų drabužių, jis neturi šalmo ir šarvinės liemenės, jo kuprinėje guli tik džinsai, nešiojamasis kompiuteris ir buteliukas vyriškų kvepalų.
Revoliucija sukrečia jauną reporterį. Adrenalino troškimas ir sunkūs išgyvenimai vėl šaukia jį keliauti į karo siaubiamą Ukrainą.
Knygoje „Kiborgų žemė“ žurnalistas Dovydas Pancerovas itin atvirai pasakoja apie savo keliones į karo zoną, apie ten užklupusius pavojus, išgyvenimus ir sunkų sugrįžimą namo. Autorius sako, kad ši istorija yra ne tik apie įvykius Ukrainoje: „Tai pasakojimas apie jauną vyruką, trokštantį savo akimis pamatyti tikrą karą. Buvau naivus ir nepasiruošęs tokiam išbandymui, todėl mano istorija ir ironiška, ir dramatiška. Ją rašiau tarsi trilerį, kad kiekvienas skaitytojas galėtų pasijusti taip, lyg pats keliautų su manimi į frontą ir galėtų pažvelgti į karo snukį.“
„Kiborgų žemė“ jau pirmąją savaitę Lietuvoje tapo bestseleriu; per pirmuosius mėnesius buvo išleisti trys šios knygos tiražai. Išleista ir audioknyga „Kiborgų žemė“ (skaito pats autorius).

Juozo Keliuočio drama

Panevėžiečio autoriaus apybraiža, skirta žymaus iš Rokiškio krašto kilusio Lietuvos kultūros veikėjo – žurnalisto, redaktoriaus, rašytojo, vertėjo – gyvenimui nušviesti.