Poetui Petrui Gaulei skirta virtuali paroda IR SUPAS VIRŠ LAUKŲ DAINA – IGNALINA! IGNALINA!

Petras Gaulė 

Gimė 1923 m. vasario 23 d. Rakėnų kaime, Antazavės valsčiuje, Zarasų rajone. Mirė 1993 m. liepos 19 d. Vilniuje.
Poetas, lyrikas.
Kiek paaugęs P. Gaulė piemenavo pas svetimus, o žiemomis lankė Antazavės pradžios mokyklą. Buvo gabus, labai norėjo mokytis toliau, tačiau tam stigo lėšų. Tai pastebėjęs Antazavės bažnyčios vikaras Jonas Pranevičius sutiko padėti paruošti berniuką stojamiesiems egzaminams į Zarasų gimnazijos antrąją klasę. P. Gaulė išlaikė egzaminus ir tapo Zarasų gimnazijos mokiniu. Gavo brandos atestatą. Vokiečių okupacijos metais buvo išvežtas į Vokietiją, kur dirbo pas ūkininkus. Išmoko vokiečių kalbą. Grįžęs į Lietuvą dirbo vertėju vokiečių komendantūroje. Išvyko į Vilnių kur studijavo Vilniaus pedagoginiame institute lietuvių kalbą ir literatūrą. Dirbo laikraščių redakcijose, Televizijos ir radijo komitete. Nuo pat vaikystės P. Gaulė rašė eilėraščius. Turėjo didelę likimo dovaną – lakią mintį ir jautrią širdį, kurių dėka eilėraščių posmuose liejo didelę meilę gimtinei ir motinai, tėviškės grožiui, kilniausiems žmonių jausmams. Poetas išleido keletą poezijos knygų vaikams ir suaugusiems, plačiai žinomas kaip dainų tekstų autorius Vertingiausia kūrybos dalis – dainų tekstai.: „Motinos valsas“, „Dar širdyje ne sutema“, „Myliu“ ir dešimtys kitų. Sukūrė per 800 dainų. Jo parašytiems tekstams muziką kūrė daugelis kompozitorių: M. Vaitkevičius, B. Gorbulskis, V. Telksnys, G. Pauga, A. Raudonikis, V. Baumilas ir kiti. P. Gaulės parašytų dainų tekstai dainuojami visoje Lietuvoje.
Išleisti poezijos rinkinius „Rodos ir vargo nebuvo“ ( 1983 ), „Mylimosios vardą rašau“ ( 1993 ), eilių knygeles vaikams „Vaivorykštė „( 1978 ), „Šypsenėle, nepabėk“(1981).
P. Gaulė palaidotas Vilniuje Saltoniškių kapinėse.
Leokadija Lukošiūnaitė-Malcienė. Dusetiškiai.- 2003, p. 31-34.
Poetas Petras Gaulė nuo 1987 m. gyveno ignalinoje.

Petro Gaulės archyvas, saugomas Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje:

Eilėraščiai

Laiškai

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.