Savanorių ir bibliotekininkų stovykla

Birželio 10–14 dienomis Ignalinos bibliotekoje organizuota projekto „Amatai atgyja pasakose“ 5 dienų savanorių ir bibliotekininkų mokymų stovykla „Liaudies tradicijos ir amatai šiandien“.

Į stovyklą buvo kviečiami 14–18 metų amžiaus savanoriai iš Didžiasalio, Vidiškių, Kazitiškio, Dūkšto, Ceikinų, Strigailiškio (grupę sudarė 12 dalyvių) susipažinti su Ignalinos krašto tradicijomis, amatais, jų technikomis, kad vėliau jie galėtų bibliotekininkams pagelbėti vaikų vasaros stovyklose, kurios netrukus startuos. Bibliotekininkės mokėsi ne tik amatų, bet ir kaip organizuoti dienos stovyklas savo filialuose. Pirmoji diena buvo skirta susipažinimui, veiklų pristatymui, po to sekė pokalbis su vilnos vėlimo edukatore, tautinio paveldo atstove Marijona Lukaševičiene. Kitą dieną keramikė Jolita Bužinskienė pristatė edukaciją „Pasakų molis“, o žolininkė Ona Sokolovienė sukvietė visus „Stebuklinių žolelių arbatai“, kurioje, vaišindama arbatėlėmis, papasakojo apie vaistingųjų žolelių naudą. Kitomis dienomis Nerija Daubarė papasakojo apie tai, kas vyks edukacijoje „Tapyba pasakoje“, vaikiškų knygelių kūrėjas Paulius Juodišius pademonstravo kaip linksmai, visiems kartu, galima kurti „Pasaką be galo“, o Ignalinos bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos stovyklautojams kalbėjo apie Lietuvių liaudies pasakų su dainuojamaisiais intarpais skaitymo ypatumus, vaidinimą. Dar bibliotekininkės pristatė žaidimų lauke edukaciją „Ieškokime pasakų lobių“, kūrybines dirbtuvės „Sukurkime savo pasaką“, interaktyvius bei stalo žaidimus patalpoje.


Projektas parengtas pagal VPS priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“.
Projektas iš dalies finansuojamas iš EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.
Projektą remia UAB „Legra“

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.