Ignalinos viešoji biblioteka spalio 21–25 dienomis atvėrė vartus į internetinį pažinimą

Ignalinos viešoji biblioteka spalio 21–25 dienomis atvėrė vartus į internetinį pažinimą

Norime mes to, ar ne, bet mokytis skaitmeninio raštingumo šiais laikais privalu. Nesinaudodami internetu ir netobulėdami prarandame galimybes įsigyti skaitmeninių žinių, parengti teksto dokumentus, susirašinėti, tiesiogiai bendrauti, naujoviškai save pristatyti internete. Visa tai, be jokios abejonės, jau senokai yra įvaldę jauni žmonės. Senjorams į pagalbą ateina bibliotekos.

Spalio 21–25 dienomis Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko akcija „Senjorų dienos internete 2019“.

Spalio 21 diena žiūrėta transliacija tema „Technologijų vitaminai“. Transliacijoje, kurią vedė Henrikas Vaitekūnas, dalyvavo Joana Bartaškienė aerobikos trenerė ir Justas Mačinskas, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos formacijos departamento skyriaus vyriausias specialistas. Kalbėta apie elektroninio recepto naudą apie tai, kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus  ir kompensuojamus vaistus, technologijų pagalbą sportuojant.  Išklausę transliaciją, ignaliniečiai dalyvavo viktorinoje.

Transliacijoje „Pats sau gidas“ dalyvavo Arvydas Dotas, portalo www.pamatyk Lietuvoje. lt vadovas, Mindaugas Sakalauskas, kleivių pervežimo atstovas ir Irena Urmonavičienė, ji  jau 15 metų pats sau gidas. Susirikusieji tądien į Ignalinos viešąją biblioteką sužinojo kaip galima patogiai ir pigiai keliauti, kaip technologijų pagalba planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip rasti viešbučius, lankytinus objektus ar pramogas, žemėlapyje. Po transliacijos dalyviai savarankiškai susirado svetainę www.pamatykLietuvoje.lt, Ignalinos lankytinas  vietas, o atlikę užduotis visi gavo pažymėjimus ir projekto „Prisijungusi Lietuva prizus.

Pasak Manto Zalatoriaus, vedusio laidą „Bankas tavo delne“, internetas – mūsų geras draugas. O kaip gi ne?

Šiandien bankas telpa telefone o asmeninis biudžetas – mokėjimo kortelėje. Transliacijos metu sužinota,  kaip įgyti pasitikėjimo naudotis šiais įrankiais.  Lietuvos bankų asociacijos ir finansų ekspertai pasidalino paprastais ir praktiškais patarimais, kaip tvarkytis su savo pinigais moderniai bei saugiai, kaip apsisaugoti nuo finansinių nusikaltimų internete. Po transliacijos buvo pasiūlyta pasižiūrėti pamokančius filmukus, o žinių įtvirtinimui –atlikti testą.

Spalio 24 diena transliacijoje „Bendravimo mados“ dalyvavo Laura Balčiūtė, žurnalo senjorams „60+“ įkūrėja ir  šio žurnalo redaktorė Rasa Karalienė, LR ryšių reguliavimo tarnybos atstovė ryšiams su visuomene Aldona Katilienė. Jos papasakojo apie populiariausias skaitmeninio bendravimo priemones, kur galima rasti bendraminčių.

Tiesioginių transliacijų savaitę „Senjorų dienos internete 2019“ užbaigė laida „Išmanusis daržas“ su Algirdu Amšiejumi, Vytauto Didžiojo universiteto, Žemės ūkio akademijos,  Agronomijos fakulteto dėstytoju ir Auste Černiauskaite, Coolūkis projekto vadove. Laidos svečiai paaiškino, kokie svarbiausi darbai sode prieš žiemos sezoną. Buvo gvildenama sodininkams ir daržininkams aktuali problema, kaip susidoroti su nukritusiais medžių lapais, kada juos grėbti. Visiems labai patiko išsamūs patarimai ir praktinės užduotys, senjorai drąsiai ieškojo informacijos internete.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.