Laiškams skirta popietė

Praėjusį šeštadienį, lapkričio 16 d., Palūšės filialo vyresn. bibliotekininkė R. Ramanauskienė Paliesiaus dvare vedė edukacinę programą „Aš parašysiu tau laiškelį…“. Popietė buvo skirta pažymėti Lietuvos pašto įkūrimo datą. 1918 m.  lapkričio 16 d. Lietuvos susisiekimo ministras M. Yčas pasirašė potvarkį, kuriuo buvo įkurta pašto valdyba. Tų pačių metų gruodžio 27 d. buvo išleisti 10 ir 15 skatikų pirmieji lietuviški pašto ženklai.

Renginio metu buvo kalbėta apie rašytinės informacijos perdavimo formas (pasiuntinių-bėgikų tarnybas senovės Romoje ir Graikijoje), keliaujančius vienuolius ir pirklius, bei seniausią pasaulio paštą – karvelių paštą, kuris tapo labai svarbia susisiekimo priemone Pirmojo pasaulinio karo metais.

Renginio metu skaityti autentiški laiškai, rašyti iš tremties 1945 ir 1947 metais, kompozitoriaus M. Petrausko laiškai artimiesiems, žymių žmonių laiškų citatos iš leidinio „Panevėžio krašto kultūrinio gyvenimo atspindžiai epistoliniame palikime“, kurį išleido Panevėžio apskrities  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Nors XXI amžiuje pašto dėžutėse laiškų beveik nebėra ir reikalai sprendžiami mobiliųjų telefonų skambučiais, SMS žinutėmis ir pan., susirinkusieji buvo pakviesti parašyti nors ir trumpą laiškelį – padaryti siurprizą artimam žmogui. Bet, prieš laiško rašymą, buvo aptartos laiškų rūšys (padėkos, užuojautos ir kt.). Popietės pabaigoje grupelė suaugusiųjų ir keli vaikai parašė laiškus ir nusprendė, grįžę i namus, nusipirkti voką, pašto ženklą (markutę) ir juos išsiųsti.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.