Palūšės bibliotekoje paminėtos S. Nėries gimimo metinės

Lapkričio 14-osios popietę į Palūšės biblioteką atvyko didelė grupė Ignalinos gimnazijos moksleivių su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jurgita Trapikiene pravesti atviros literatūros pamokos, skirtos 115-osioms S. Nėries gimimo metinėms. Renginio vedėja, bibliotekos darbuotoja R. Ramanauskienė pažymėjo, jog tuo pačiu pavadinimu „Aš saugojau tau savo širdį“ buvo paminėtas ir poetės 100-metis 2004 metais. Tuomet Ignalinos gimnazijos moksleivius atlydėjo šviesios atminties mokytojas Petras Mikštas.

Pamoką pradėjo mokytoja J. Trapikienė apžvelgdama S. Nėries ankstyvąją kūrybą. Moksleiviai puikiai parengė literatūrinę-muzikinę kompoziciją: deklamavo poetės eiles, dainavo jos poezijos tekstais sukurtas dainas.

R. Ramanauskienė pristatė A. Ruseckaitės knygą „Padai pilni vinių“, kurioje faktai apie S. Nėries gyvenimą ir kūrybą išdėstyti remiantis tik pervertus galybę archyvinės medžiagos. Knygos  autorė skaitytojams paliko teisę patiems nuspręsti – teisti ar išteisinti poetę dėl jos politinės veiklos 1940 metais.

Pamokos pabaigoje mokytoja J. Trapikienė paprašė moksleivių bei auditorijos pasidalyti savo įžvalgomis: ar visuomet įmanoma atsispirti neigiamai susiklosčiusioms aplinkybėms, ar mes, būdami poetės vietoje, galėtume pasielgti kitaip (S. Nėris dalies visuomenės iki šiolei yra smerkiama už sukurtą poemą apie Staliną)? Į klausimą buvo atsakyta daugmaž vienodai: smerkti lengviausia, pateisinti – sunkiau.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.