Gimiau nei per anksti, nei per vėlai…

Regis visai neseniai, gegužę, vyko kraštietės Elenos Gaidelienės kūrybos vakaras „Kitoks gyvenimas“. Tuomet poetas, fotografas Algis Jakštas jai palinkėjo VISĄ KŪRYBĄ sudėti į KNYGĄ, o lapkričio 20 d. Ignalinos viešojoje bibliotekoje jau sutiktuvės – pristatyta pirmoji Elenos knyga „Gyvenimo vėjai“. Į ją autorė sudėjo 50 paveikslų reprodukcijų ir 140 eilėraščių. Šioje knygelėje susilydė du talentai – vaizdas ir žodis, skirti Gėriui, Meilei, Grožiui… Šiltą ir jaukų renginį, papuošė Didžiasalio moterų ansamblio „Vėtrungė“ (vad. V. Sinkevič) atliekami romansai, dainos, poetė Lolita Reifonaitė skyrė Elenai eilėraštį „Pirmoji knyga“.

Pirmą kartą su Elenos tapybos darbais ignaliniečiai susipažino 2011 m. Ignalinos krašto muziejuje. Šiandien ji jau yra pristačiusi 10 autorinių ir 7 bendraautorines tapybos darbų parodas. Geri, šilti įvertinimai ir palaikymas suteikė noro pasinerti į kūrybą. Kaip sako Elena galimybė realizuoti save šioje srityje, leidžia prisotinti namus paletėje maišomų dažų aromatais. O tai neprilygsta nei namų ruošos darbams, nei maloniems susitikimams, nes visa tai (kokia ji bebūtų) yra kūryba. Darbai gimė vienas po kito. Dailės gyslelę Elenai perdavė mamytė Michalina Girdziušienė. Ji mėgo drožinėti medžio drožinius: arkliukus, ežiukus, žuvis, voveraites, buvo plačiai žinoma kaimo audėja. Rimčiau piešti Eleną paskatino jos dukra Eglė. Tapyba, poezija ir muzika lydėjo nuo vaikystės, kadangi kažkas iš pasąmonės tarsi ragino apdainuoti ir nupiešti tai, ką matė, jautė ir išgyveno. Susitikimo metu, Elena sakė: „Vieną kartą prasitariau, kad sulaukusi 55 metų, nutapysiu vienintelį savo gyvenime paveikslą. Dukra Eglė įsidėmėjo šiuos mano žodžius, ir gimtadienio proga padovanojo drobę ir dažus. Tai buvo tarsi paskata, įpareigojimas“. Šiandien darbų kraitėje 86 tapybos darbai, apie 176 eilėraščių. Elenos paveiksluose šviesa ir gerumas. Tapybai, būdingas paprastumas, kompozicijos aiškumas ir išraiškingumas.

Renginio metu Elena atsakė į renginio vedėjos Laimos Andrijauskienės pateiktus klausimus, kurie leido susirinkusiems dar geriau pažinti Ignalinos krašto dukrą.

Renginyje sulaukta daug svečių. Pasidžiaugti ir pasveikinti Elenos atvyko Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, Švietimo ir kultūros skyrius vyriausioji Specialistė Rasa Juodagalvienė, spaudos atstovai, poetas, fotografas Algis Jakštas, dukra Eglė, vyras Kęstutis, bendradarbiai, draugai, giminaičiai. Tądien Elenai išsakyta daug gražių palinkėjimų, įteikta gėlių, o autorė dosniai dovanojo savo „pirmagimę“ knygą „Gyvenimo vėjai“.

„Ačiū visiems, buvusiems kartu: Ignalinos rajono savivaldybės atstovams, Ignalinos viešosios bibliotekos darbuotojams, Valentinos Sinkevič vadovaujamam Didžiasalio moterų ansambliui „Vėtrungė“, žiniasklaidos atstovams ir visiems visiems, atėjusiems į šį renginį. Už visokeriopą paramą leidžiant šią knygą ypatingai dėkinga dukrai Eglei, vyrui Kęstučiui ir draugui, kaimynui bei šiaip visapusiškai puikiam žmogui fotomenininkui ir poetui Algiui Jakštui. Ačiū Jums, mielieji.“, – baigiantis renginiui kalbėjo menininkė Elana Gaidelienė.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.