Senųjų Aukštaitijos amatų paslaptys

Birželio 11 d. popietę Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Žaislai iš šiaudų“, kurį vedė sertifikuotų šiaudinių žaislų ir sodų meistrė, Utenos „Saulės“ gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Irena Eitminavičienė. Tai Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Bažnyčių istorija žadina vaizduotę“ edukacijų ciklo „Senųjų Aukštaitijos amatų paslaptys“ renginys. Projekto vadovė – Ignalinos viešosios bibliotekos bibliotekininkė Laima Andrijauskienė. Utenos A. ir M. Miškinių biblioteka – šio projekto partnerė.

Teko girdėti, kad anksčiau žmonės tikėdavo, jog sodo paukšteliuose nutupia mirusiųjų artimųjų vėlės, su visa šeima dalyvaujančios kūčių vakarienėje.  Todėl labai džiugu, kad šiuo laikotarpiu vėl pradeda atgyti senosios tradicijos, vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių įsitraukia į edukacinius užsiėmimus, vėl šiaudiniai sodai dovanojami  jaunavedžiams, mažyliams, jų gimimo ir krikšto progomis… Tikima, kad per įdėtą darbą ir rankų šilumą gaminant šiaudinukus, namuose įsivyrauja santarvė, ramybė ir gėris. Grupelė entuziasčių, norinčių išmokti šio amato, bibliotekoje suvėrė šiaudinių žvaigždžių, stebėjo, kaip audžiama šiaudinė girlianda, pasinaudojant kaladėlėmis, pritaikytomis austi vytines juostas. Tikime, kad šie dirbiniai papuoš Ignalinos bažnyčios kalėdinę eglę.

Edukacijos dalyvė

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.