Svečiai iš Mokslų Akademijos

Rugsėjo 29 d. Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, tęsiant Lietuvių kalbos dienų sostinės renginius, viešėjo Lietuvos Mokslų akademijos nariai humanitarinių mokslų daktarė Rūta Janonienė ir Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus pirmininkas, profesorius Domas Kaunas.

Į Dūkšto biblioteką skaityti paskaitos „Jonas Rustemas,  XIX amžiaus Vilniaus dailininkas, pamėgęs Ignalinos kraštą“ vyko dailėtyrininkė Rūta Janonienė. Ji kalbėjo apie Vilniaus dailininką pamilusį Ignalinos kraštą, Dūkšto apylinkes ir pasilikusį amžinojo poilsio Senojo Dūkšto bažnyčios rūsyje. Nuodugniai studijavusi Jono Rustemo gyvenimą, išleidusi monografiją apie šį žymų dailininką Rūta Janonienė paskaitoje apžvelgė jo gyvenimą, kūrybos tarpsnius. Viešnia apgailestavo, kad užsitęsus paskaitai pritrūko laiko nuvykti prie Rustemo kapavietės, bet viliasi dar  kartą sugrįžti į Dūkštą.

Ignalinos bibliotekoje profesorius Domas Kaunas pristatė kraštietį Leoną Panavą, kurį pats pažinojo ir su kuriuo siejo gražūs draugystės ryšiai.  Nors Leonas pagal išsilavinimą buvo inžinierius, jį patraukė  ir sudomino knygrišyba. Svečias susirinkusiems demonstravo L. Panavo dailiai įrištas knygas, pasakojo apie senąją knygų įrišimo techniką. Oda įrišti knygų viršeliai papuošti įspaustais ornamentais. Kai kurie padailinti aukso dulkėmis. Šias knygas galima buvo ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti savo rankomis, pasigrožėti kokybišku darbu.

Malonus bendravimas, prof. Domo Kauno erudicija ir neišsenkantis knygotyros žinių bagažas sužavėjo susirinkusius.  

Išvykdami garbūs svečiai žadėjo sugrįžti su naujomis paskaitomis kitais metais.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.