Metai bėga, mintys bėga praeitin

Spalio 26 dieną senjorų klube „Rudenėlis“ vyko popietė, skirta tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai „Metai bėga, mintys bėga praeitin“. 1990 m. gruodžio 14 d. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Dar 1982 m. Vienoje buvo patvirtinta tarptautinė senėjimo problemų sprendimo programa, o 1991 m. Generalinė asamblėja patvirtino rezoliuciją, kurioje išdėstytas požiūris ir į senatvės problemas ir nuostatai, kurių patariama laikytis visoms šalims. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagalbą senyvo amžiaus žmonėms. Lietuvoje ši diena paskelbta minėtina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva, patvirtinus LR Vyriausybei.

Šia proga popietėje klubo nariai pasveikinti su tarptautine pagyvenusių žmonių diena, aktyviausiems klubo nariams dovanų įteiktos knygos. Vėliau popietėje vyko edukacijų užsiėmimai. Suaugusių vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Virginija Mesropian supažindino senjorus su 3D pieštukais. Senjorams pavyko nupiešti gėles, žvaigždutes ir kitus mielus dalykėlius. Vėliau klubo nariai kūrė rudenines puokštes iš rudeninės gamtos surinktų žolių, gėlių, šakelių ir margaspalvių klevo lapų. Smagios kūrybinės pamokėlės prabėgo nepastebimai. Einant popietei į pabaigą klubo narės padainavo savo mėgstamas lietuvių liaudies dainas.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.