Skaitmeninė savaitė Dūkšto bibliotekoje

Kovo 23 dieną Dūkšto bibliotekoje vyko virtuali paskaita. Prie jos prisijungė 22 dalyviai. Paskaitos tema  „Kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo atvejų bei atpažinti įvairių tarnybų darbuotojus“. Pranešėja Ignalinos policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėja Jurgita Zenkuvienė. Ji pateikė išsamią informaciją  apie sukčiavimo atvejus, kada apgaulės būdu bandoma išvilioti pinigus ir kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

Jurgita Zenkuvienė pateikė klausytojams svarbių patarimų:

Netikėkite elektroniniais laiškais ar trumposiomis žinutėmis, kuriose prašoma asmeninės arba slaptos informacijos, pateikiamas viliojantis pasiūlymas, teigiama, kad turite iškilusią problemą arba prie elektroninio laiško prisegtas priedas.

Visuomet saugokite savo pinigus, asmeninius duomenis, prisijungimo kodus, slaptažodžius.

Prieš įsileisdami į namus nepažįstamą asmenį, kuris prisistato tam tikros įstaigos atstovu, įsitikinkite, kad asmuo dirba nurodytoje įstaigoje. Paprašykite asmens parodyti darbo pažymėjimą, paklauskite iš kokios įstaigos asmuo atvyko, kas yra jo viršininkas.

Atvykęs įvairių tarnybų asmuo privalo pateikti specialius tikrinimo įgaliojimus, turi vilkėti tarnybinę uniformą, turėti įstaigos, kurioje dirba skiriamąjį ženklą, atvykti turi automobiliu, kuris yra pažymėtas skiriamaisiais ženklais.

Įstaigos atstovai, atvykę pas jus, niekuomet neprašys jūsų parodyti, kur laikote pinigus, ir tikrai netikrins, ar jie tikri, nes tokių funkcijų nei policijos pareigūnai, nei kitų įstaigų darbuotojai nevykdo.

Įsidėmėkite, kad skaitiklių patikrinimas yra vykdomas tik iš anksto su jumis suderinus konkrečią datą ir laiką.

Įsileidę į namus nepažįstamą asmenį visada stebėkite jį, nerodykite jam, kur laikote brangius daiktus, piniginę.

Jeigu sulaukėte įtartinų žinučių ar elektroninių laiškų, nukentėjote nuo sukčių, apie tai nedelsiant praneškite skubios pagalbos tel. Nr. 112 arba užregistruokite pranešimą svetainėje www.epolicija.lt

Būkite budrūs.

Dalinkitės patyrimais ir informacija su savo artimaisiais ir draugais

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.