Apie arbatos puodelį

Atėjus svečiui į namus, dažnai klausiame ką  gi jis gers – kavą ar arbatą.  Dažnas pasirenka arbatos puodelį. Gegužės 27 d. Vidiškių bibliotekoje įvyko popietė „Pasišnekučiuokime prie arbatos puodelio“. Renginį, kurio metu  buvo kalbėta apie arbatmedžius ir arbatkrūmius, arbatų rūšis pagal lapelių apdorojimo būdą,  jų fermentacijos trukmę ir arbatų geografinę nuorodą, vedė Palūšės vyresn. bibliotekininkė R. Ramanauskienė. Pasakojant apie Šri Lankos (Ceilono saloje) auginamą juodąją arbatą, cituoti epizodai iš Jefferies D. knygos „Arbatos plantatoriaus žmona“, o kalbant apie pačią populiariausią Dardžilingo regione (Himalajų priekalnėse) auginamą juodąją indišką arbatą, skaityti epizodai iš australų rašytojos F. Mc Intosh knygos „Arbatos sodai“.  Šios abi grožinės literatūros  knygos turi labai įdomų ir intriguojantį siužetą.

Besibaigiant renginiui, pradėta arbatų degustacija: japoniška žalioji, Kenijos juodoji (granulėmis) ir Kinijos juodoji – raudonoji (raudonoji pagal nuoviro spalvą).

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.