Kūrybinės dirbtuvėlės Gilūtų bibliotekoje

Paskutinį birželio šeštadienį Gilūtų kaimo biblioteka kvietė vaikus į kūrybines dirbtuvėlės „Piešimo terapija su 3D pieštukais“. Ceikinių filialo bibliotekininkė Ona Martinėnienė, kuri ir vedė dirbtuvėles, atsivežė 3D pieštukų. Ji supažindino su šių pieštukų veikimo principu, saugumu, su jų panaudojimo galimybėmis.

3 D pieštuko veikimo principas yra labai paprastas. Skirtingai nuo įprastų piešimo priemonių, vietoje grafito naudojamas plastikas. Galinėje korpuso dalyje yra speciali anga, į kurią įsistato plastikas. Įmontuotas mechanizmas automatiškai paduoda plastiką šildytuvui, kur jis išsilydo ir išsispaudžia į išorę lydinio forma. Galvutės antgalis sušyla iki 240 °С, todėl naudojantis prietaisu būtina laikytis visų saugumo reikalavimų. Pieštuko konstrukcija užtikrina greitą plastiko pakeitimą, todėl galima parinkti spalvas ir medžiagas tiesiogiai piešinyje. Jį patogu laikyti vienoje rankoje.

Jaunimas išsirinko labiausiai patinkusių paveikslėlių trafaretus ir juos „nupiešė“. Nuostabu, kai nupieštą vaizdą gali paimti į ranką, juk jis – 3D. Laikas nestovi vietoje, o kartu su juo keičiasi ir vaizduojamojo meno priemonės. Dar visai nesenai piešėme pieštukais ir flomasteriais, o šiandien mes turime 3D pieštuką. Jo pagalba galima sukurti trimates figūras realiu laiku ir tiesiog ore! Kelias valandas reikia pasitreniruoti ir nauja meno forma bus įvaldyta! Dėkojame savo kantriajai mokytojai Onutei už pradžiamokslį.

Gilūtų filialo vyresn. bibliotekininkė V. Girdžiušienė

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.