Tesugrįžta tai, kas su meile kitiems išdalinta…

Spalio 23-ioji Ceikinių gyventojams buvo neeilinė diena. Šią dieną gimtajame Kipro Petrausko name atidaryta  Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ceikinių filialo kraštotyrinė ekspozicija, skirta garsiam Lietuvos dainininkui ir ilgus metus šioje parapijoje kunigavusiam kunigui, poetui, buvusiam tremtiniui Kazimierui Vaičioniui. 

Prieš plačiai atveriant ekspozicijos duris lankytojams simbolinę juostą iškilmingai perkirpo Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius ir Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė. Ceikinių filialo vyresn. bibliotekininkė Ona Martinėnienė susirinkusius pakvietė į vidų, ten pristatė surinktą kraštotyrinę medžiagą, eksponatus, papasakojo iš kur atkeliavo įvairiausi dokumentai, nuotraukos, daiktai. Po to renginio dalyviai buvo pakviesti į Ignalinos rajono kultūros centro Ceikinių padalinio salę. Čia susirinkusius pasveikinimo Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, kuri pasidžiaugė dar vienu nauju objektu Ignalinos rajone, Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė ir Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius. Jaukioje, popierinėmis gervėmis išpuoštoje salėje kalbėta apie gražų bendradarbiavimą, bendruomenės sutelktumą, linkėta sėkmės naujuose sumanymuose.

Renginio vedėjos Ceikinių padalinio kultūrinių veiklų organizatorė Ema Trapikienė ir Ceikinių filialo vyresn. bibliotekininkė Ona Martinėnienė supažindino su Ceikinių krašto šviesuolio, kunigo K. Vaičionio biografija. Buvo parodytas bibliotekininkės parengtas trumpas, bet informatyvus filmukas apie poetą, tremtinį, kunigą Kazimierą Vaičionį, skaityta jo poezija.

Renginio viešnia iš Vilniaus Jolanta Griškevičienė dalijosi prisiminimais apie kunigą. Ji džiaugėsi, kad teko garbė dirbti su K. Vaičioniu, groti vargonais jo sukurtas giesmes. Jolanta ne tik dalinosi prisiminimais, bet ir atliko kelias kunigo parašytas giesmes.

Prie muzikinių sveikinimų prisijungė ir renginį papuošė nuostabus vokalinis trio „Vėtrungė”.

Prieš atsisveikinant su renginio dalyviais  buvo aplankytas K. Vaičionio kapas, padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakės.

Ceikinių filialo vyresn. bibliotekininkė nuoširdžiai dėkojo renginio rėmėjui Paliesiaus dvarui, už bendradarbiavimą Ceikinių seniūnijos darbuotojams, Ignalinos rajono kultūros centro Ceikinių padaliniui, Ceikinių bendruomenei.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.