Virtuali filmo „Pasienio paukščiai“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi Vytautu Puidoku

Nuo spalio 14 iki 31 d. Lietuvoje vyko 15-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Šis festivalis tai nekomercinis renginys, kuris  kviečia žiūrovus supažindinti su įvairiomis temomis – teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo ir kitomis. Šie filmai leidžia žiūrovui pažinti pasaulines aktualijas, skatina kritiškai mąstyti, būti sąmoningu piliečiu. Filmus žiūrovai galėjo žiūrėti kino teatruose, namuose, bibliotekose, pasirinkdami palankiausią bilieto kainą. Bibliotekose festivalio filmus galima buvo žiūrėti nemokamai, bibliotekos darbo metu.

Šių metų naujovė, tai  ne tik turtinga dokumentinių filmų programa, tačiau ir susitikimai su kino kūrėjais, diskusijos su filmų herojais, ekspertais ir kt. Spalio 28 d. bibliotekos lankytojai galėjo dalyvauti virtualioje filmo peržiūroje, žiūrėjo filmą „Pasienio paukščiai“ (rež. Vytautas Puidokas).  Filmo kūrėjas žiūrovus nukėlė į Kuršių Neriją– vieną patraukliausių ir gražiausių pajūrio vietų, kurią dalija siena. Nepaisydami politikos ir sienos tarp Lietuvos ir Kaliningrado Kuršių Neriją kerta migruojantys paukščiai. Filme pasakojama apie skirtingose sienų pusėse esančias ornitologijos stotis, apie bendrą dviejų šalių projektą.

Po filmo žiūrovai galėjo virtualiai susitikti su filmo režisieriumi V. Puidoku, užduoti jam klausimų. Pokalbis buvo išties įdomus, režisierius pasakojo apie filmo idėją. Šis filmas buvo pradėtas kurti 2017 metais, kuomet pasaulyje buvo pabėgėlių įkarštis, kalbėta apie sieną su Meksika ir pan. Ši tema vis dar aktuali ir 2021-aisiais ir netgi artima Lietuvos žiūrovui – fizinis sienos statymas tarp Lietuvos ir Baltarusijos, taip pat kiekvienas asmeniškai patyrime užsidarymą, ribojimus pandemijos metu, – taip kalbėjo režisierius V. Puidokas.

Buvo klausimų apie skirtumus, tarp dviejų šalių – Lietuvos ir Rusijos, atrodytų šalys viena nuo kitos nėra toli nutolusios, tačiau žmonių santykiai  nėra tokie artimi ir tik dabar šių dviejų šalių ornitologai pradėjo vystyti bendrą projektą po Sovietų Sąjungos griūties. Kaip teigė režisierius, jei filmas kelia tokius klausimus, santykiai tarp kaimynų, ribojimai, įtampa ir kiti, vadinasi filmas atlieka savo misiją ir kalba ne tik apie paukščius, kuriem nėra politikos, sienos ribų, nutylėjimų, įtemptų kalbų, tačiau ir apie žmonių santykius apibus sienų.

Ignalinos biblioteka jau antrus metus dalyvauja dokumentinių filmų festivalyje „Nepatogus kinas“ ir kasmet sulaukia savo žiūrovų, kurie atranda savo filmus pagal temas, kurios yra aktualios šiame skubančiame ir besikeičiančiame pasaulyje.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.