Veikla, skatinant minties raišką

Kūrybinio rašymo užsiėmimai – tai novatoriška veikla, kuri skatina kūrybinį mąstymą, originalią minties raišką. Užsiėmimo metu atliekami įvairūs laisvojo rašymo pratimai. Balandžio 13 ir 15 d. Ignalinos biblioteka suorganizavo  kūrybinio rašymo pamokas gimnazistams Vidiškių ir Didžiasalio „Ryto“ gimnazijose. Šiuos užsiėmimus vedė rašytojas, komunikacijos specialistas Povilas Šklėrius. Dalyviai mokėsi, dalyvavo žaidimuose, kūrė istorijas pagal pateiktas užduotis. Pirmiausiai vyko komunikacijos žaidimai, kurių metu reikėjo perduoti informaciją vienas kitam žodžiais ir ženklais. Buvo įdomu, kada ir kaip ta informacija „pasimeta“ ar tampa kiek kitokia nei buvo išgirsta, pamatyta pirmojo asmens. Vėliau gimnazistai kūrė istoriją „Diena, kai mane fotografavo…“, rašė pasiaiškinimus, kuriuose turėjo pavartoti lektoriaus parinktus žodžius bei pasakojimą, kuriame turėjo būti pavartoti draugo parinkti žodžiai. Pasakojimas turėjo turėti pradžią, įvykį bei atomazgą.

Šios užduotys padėjo pažvelgti kitaip ir į literatūros pamokas, mokė atidumo, tiek skaitymui, tiek rašymui, supratimo apie teksto sandarą, savo tiesos išsakymą.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.