Popietė knygnešio dienai

Kovo 16-ąją, minint Knygnešių dieną, Linkmenų bendruomenės salėje vyko popietė, kurioje  pagerbtas knygnešių, Lietuvių kalbos draudimo metais platinusių lietuviškas knygas, atminimas.

Popietės metu bibliotekininkė Danutė Daubarienė papasakojo apie knygnešių kelius Linkmenų krašte 1864–1904 m., plačiau pakalbėdama apie kunigą, knygnešį Silvestrą Gimžauską, knygnešį Petrą Vilutį, savo pasakojimą ji iliustravo parengtomis skaidrėmis.  Po to, žinias apie Lietuvos knygnešius visi galėjo pasitikrinti viktorinoje „Knygnešys“.

IRKC Linkmenų padalinio renginių organizatorė Marytė Alesionkienė, tarusi sveikinimo žodį, pasiūlė pažiūrėti Eugenijaus Ostašenkovo videomedžiagą apie Linkmenų krašte Derviniškės kaime gyvenusį knygnešį Petrą Vilutį „Išnykęs kaimas paliko vardus“.

Gerą nuotaiką visiems dovanojo IRKC Rimšės padalinio kolektyvas „Kuperkas“ dainomis ir teatralizuotu spektaklio pasirodymu.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.