Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai

Palūšės bibliotekos krašto ekspozicija gegužės 6-ąją buvo sausakimša. Tądien pristatyta  vienos knygos paroda – Gutenbergo 42 eilučių Biblijos faksimilė iš vilniečio-palūšiškio Dionizo Adomavičiaus privačios kolekcijos. Ši faksimilė yra vienintelė Lietuvoje. Biblijos originalas priklauso Pelplino  (Lenkija) kunigų seminarijos bibliotekai ir saugomas vyskupijos muziejuje. Būtent šios vyskupijos leidykloje 2002–2003 metais ir buvo išleista Biblijos faksimilė (lotyniškai fac simile – daryk panašų), laikantis 15 a. technologijų. Tokie leidiniai parengiami litografiniu, fotografiniu ar dar kitokiu spaudos būdu. Tai yra tiksli knygos rankraščio kopija, atitinkanti visus originalo poligrafinius žymenis: popierių, įrišimą, formatą, šriftą.

Leidybos projekte dalyvavo Lenkijos, Vokietijos, Japonijos mokslininkai ir įvairios organizacijos. Atspausti 198 faksimilinio leidinio egzemplioriai. Palūšėje buvo eksponuojamas 103-uoju numeriu pažymėtas egzempliorius.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.