Seminaras Ceikinių bibliotekoje

LR Seimas 2023-uosius paskelbė Aukštaitijos metais. Mums, gyvenantiems Aukštaitijoje, tai svarbus įvykis. Kodėl būtent 2023-ieji? Atsakymą galime rasti prieš 700 metų 1323 metais Lietuvos valdovo Gedimino ir Didžiojo Kunigaikščio tarybos spalio 3 d. sudarytoje taikos ir prekybos sutartyje su Livonijos ordinu, kur buvo užrašyta: „<…> štai tos žemės, kuriose mes nustatėme taiką: iš mūsų pusės – Aukštaičių ir Žemaičių žemė, Pskovas ir visi Rusinai, kurie yra mūsų valdžioje.“ Ši sutartis buvo patvirtinta popiežiaus ir prisakyta jos laikytis. Tad prieš 700 metų buvo paminėtas Aukštaičių žemės vardas ir šiemet švenčiame 700 metų nuo to pagarsinimo. Smagu, kad  gegužės 17 d. Ceikinių bibliotekoje įvyko seminaras ,,Aukštaičių tautinis kostiumas: nešiosenos etiketas”, skirtas Aukštaitijos metams paminėti. Seminarą vedė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos nematerialaus kultūros paveldo specialistė Sigutė Mudinienė. Labai prasmingo ir naudingo užsiėmimo metu sužinota daug vertingų dalykų apie tautinius kostiumus. Susipažinta ne tik su Aukštaičių, bet ir kitų regionų tautiniais kostiumais, jų nešiosenos ypatumais, skirtumais ir panašumais. Trumpai apžvelgtos visų Lietuvos regionų tautines juostos, kurios gali būti ir pintinės, ir austinės.   

Ačiū Sigutei už naudingą paskaitą. Į seminarą atvyko bibliotekininkės su savo skaitytojais iš Mielagėnų, Naujojo Daugėliškio, Grybėnų ir Gilūtų. Ačiū už tai, kad prisijungėte. Dar smagiau buvo sulaukti svečių iš Sakartvelo, kurie šiuo metu vieši Naujajame Daugėliškyje, vienas iš jų – fotografas Kakha Gogicha. O menininkas Marius Abramavičius  Neboisia padovanojo Ceikinių bibliotekai savo knygą „Šiaurinės Šinšilos polėkiai“. Po seminaro aplankyta Ceikinių bažnytėlė ir Kipro Petrausko namuke esanti IRSVB Ceikinių filialo kraštotyros skyriaus ekspozicija.

Ceikinių filialo vyresn. bibliotekininkė Ona Martinėnienė

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.