Susitikimas su rašytoja Aldona Tüür

Gegužės 25 dieną bibliotekoje lankėsi rašytoja Aldona Tüür. Renginyje buvo kalbama apie kūrybinį rašymą, debiutinį autorės romaną „Kiltų nuoma“, apie rašytojos patirtis bei pomėgius. Autorė yra baigusi psichologijos studijas, tačiau jau ilgą laiką dirba su tekstais.  Tekstus rašyti pradėjo vaikų žurnale Flintas, vėliau redagavo žurnalą „Psichologija Tau“, taip pat dirbo viešųjų ryšių specialiste. Aldona Tüür studijavo Dandi universitete Škotijoje kūrybinį rašymą, o nuo 2014-ųjų šį kursą dėsto Kauno technologijos universiteto studentams.

Dar vaikystėje kalbėjusi, kad būtinai parašys knygą, šiandien rašytoja džiaugiasi savo pirmuoju romanu, kuris  yra skaitomas, juo domimasi. Iš tiesų šis romanas pirmiausia skaitytoją patraukia savo viršeliu ir pavadinimu, vėliau – anotacija: „trys moterys, jų gyvenimo keliai, emigracija, savasties paieškos“.  Kaip teigė pati autorė, jos tekstuose kai kurie personažai, vietos yra „paimti iš gyvenimo“.

Viešnia kalbėjo apie knygas ir rašytojus, kuriuos renkasi skaityti, apie pomėgius – daržininkystę, keliones. Vakaras neprailgo, tarp klausytojų ir gerbiamos Aldonos vystėsi  malonus pokalbis.

Ačiū rašytojai už padovanotą knygą, kuri pasak autorės yra „lengvai skaitoma, padeda atsitraukti nuo ne visada pozityvaus informacinio fono, lengva, bet ne lengvabūdiška. Kaip ir vasara. Su nejuokingais karščiais, nuo liūčių sužėlusia augmenija, giliais vakarais prie ežero ir atradimais. „Kiltų nuoma“ – ypač tinkamas skaitinys vasarai“.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.