„Lipdau pasaulį – lipdau save“ Palūšės bibliotekoje

Birželio 1 d. Palūšės bibliotekoje įvyko Visagino socialinės globos namų gyventojų keramikos darnų parodos „Lipdau pasaulį – lipdau save“ pristatymas.

2022 m. vasarą Visagino socialinės globos namų gyventojai, kartu su žinomais Lietuvos keramikos kūrėjais – Gvidu Raudoniu, Rimantas Inokaičiu ir Jurgita Jasinskaite, įgyvendino bendrą kūrybinę programą: nuo molio ir dažų paruošimo iki dirbinių sukūrimo, glazūravimo ir parodos eksponavimo.

Improvizuodami kūrybinių dirbtuvių dalyviai ieškojo sąsajų su keramikos profesionalų kūrybos principais. Plačiai pasaulyje žinoma raku degimo technologija leidžia nulipdytus kūrinius čia pat išdegti specialioje lauko krosnyje. Pasiekus 980 laipsnių karštį, dar žaižaruojantys kaitra, glazūromis padengti molinukai metami į specialią degiomis medžiagomis užpildytą talpą. Uždengus indą, jie toliau smilksta, sudarydami taip vadinamą redukcinę aplinką. Netekę deguonies glazūrų, komponentai savo sudėtyje smarkiai transformuojasi ir pakeičia spalvas, o glazūromis nepadengtas molis pajuoduoja.

Gyventojai noriai įsitraukė į kūrybinį procesą, kurio metu gimė ši paroda, o stovyklos metu sukurti darbai buvo pristatyti parodoje Dailininkų sąjungos galerijoje (Vilnius).

Projekto „Lipdau pasaulį ir save“ tikslas – didinti profesionalios kultūros prieinamumą socialinės atskirties grupėse, skatinti visuomenės atvirumą socialiai pažeidžiamų žmonių atžvilgiu, kurti inovatyvius bendradarbiavimo modelius tarp menininkų ir asmenų, kuriems nustatytas specialusis slaugos ar priežiūros poreikis.

Po parodos pristatymo buvo pravesta trumpa ekskursija po Palūšės bibliotekos krašto ekspoziciją. Po ekskursijos renginio dalyviai patraukė prie M. Petrausko paminklo,  kur 2023 m. gegužės 24 d. buvo įrengtas suoliukas su audioįranga. Čia visi galėjo paklausyti  paties kompozitoriaus įdainuotų kūrinių.

Pažintis su kaimelio lankytinais objektais buvo užbaigta  prie Palūšės bažnyčios.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.